ג'ראד קושנר חתנו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ויועצו המיוחד יגיע לביקור בישראל ב- 25 באוגוסט, כך דיווח אתמול (חמישי) כתב 'ערוץ 10' מואב ורדי. על פי הדיווח, ביקורו של קושנר קשור במאמצים לחידוש התהליך המדיני בין ישראל והפלסטינים.

ראש הממשלה נתניהו עם ג'ראד קושנר. צילום: לע"מ
ראש הממשלה נתניהו עם ג'ראד קושנר, בביקורו הקודם בישראל. צילום: לע"מ

קושנר הנחשב למקורב ביותר לטראמפ ולאיש אמונו הוגדר על ידו בעבר כ "איש היחיד שיכול להביא שלום למזרח התיכון". לצד זאת, בנאום שהעניק בתחילת החודש קושנר בפני מתמחים בקונגרס האמריקני הוא הוקלט כאומר בהתייחסות לסכסוך עם הפלסטינים:"אולי לא יהיה פתרון, אבל זה אחד הדברים שהנשיא מבקש מאיתנו להתמקד בהם. אז אנחנו הולכים להתמקד בזה ולנסות להגיע למסקנה הנכונה בעתיד הקרוב". עוד אמר קושנר באותה הזדמנות כי הוא "לא יודע", כיצד יהיה ניתן לפתור את הסכסוך.

השליח האמריקאי למזרח התיכון. ג'ייסון גרינבלט
השליח האמריקאי למזרח התיכון. ג'ייסון גרינבלט

השליח המיוחד של טראמפ למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, הגיע גם הוא השבוע לארץ במטרה לנסות להפיג את המתיחות הביטחונית בין ישראל והפלסטינים סביב המשבר האחרון בהר הבית. ב'ישראל היום', דווח כי צוותו של גרינבלט צפוי לערוך מפגשים עם גורמים בישראל וברשות במטרה לבחון את האפשרות לחידוש המשא ומתן המדיני.

ברשות הפלסטינית הביעו סקפטיות רבה עם הידיעה על הגעתו של גרינבלט ובכיר פלסטיני צוטט ב'ישראל היום' כאומר: "ברשות הפלסטינית איבדו אמון באמריקנים כמתווכים אוביקטיבים". כמו כן, ציטט אתמול העיתון בכירים פלסטינים האומרים כי מימוש חזון שתי המדינות אינו אפשרי תחת הממשל האמריקאי הנוכחי, "האמריקנים ידרשו לערוב לכך שהם מתווכים אובייקטיבים ושהם דבקים בחזון שתי המדינות, כרגע זה לא המצב ולכך לא נסכים", אמר הגורם.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20