הוועדה לעיון בעונש של צה"ל החליטה הבוקר (ראשון) להורות על שחרורו המוקדם של הלוחם נ', שהורשע בהריגת חברו – לוחם דובדבן שחר סטרוג ז"ל.

רס"ן עו"ד מירב הרשקוביץ יצחקי, המייצגת את הלוחם מטעם הסנגוריה הצבאית, מסרה כי "הוועדה לעיון בעונש קיבלה את בקשתנו וקיצרה את עונשו של הלוחם כך שבערב חג החירות הקרוב ישוחרר ממאסרו. הוועדה נתנה משקל מיוחד לרצונו של הלוחם להשלים את שירות החובה שלו בצה"ל בתפקיד שבו יוכל לספר את סיפורו האישי ללוחמים בבית הספר ללוחמה בטרור ובכך לנסות ולמנוע את האסון הבא. הוועדה נתנה משקל גם למצבו הנפשי ולתרומתו כלוחם לביטחון המדינה".

רס"ן הרשקוביץ יצחקי המשיכה והוסיפה "למגינת הלב, את השבר שנגרם לא ניתן לרפא וכל ענישה לא תשיב את שאבד. יש לקוות כי הצבא יפיק את הלקחים העולים ממסקנות ועדת החקירה, שעלו בקנה אחד עם טענות ההגנה בטיעונים לעונש ובבקשה לקיצור עונשו של הלוחם. הלוחם מקווה שיתאפשר לו לפגוש בקרוב את משפחת המנוח ולהביע בפניה את כאבו העמוק על אובדן בנם, שחר סטרוג זכרו לברכה".

נ', כאמור, ישתחרר בערב פסח.

כזכור, בחודש יולי האחרון הרשיע בית הדין הצבאי ביפו את נ' בהריגתו של סטרוג במהלך משחק בנשק, במסגרת הסדר טיעון והאשימה אותו בעבירה של הריגה. נ' הודה במסגרת הסדר הטיעון שירה בסמ"ר סטרוג כתוצאה מתרבות אימונים קלוקלת ששררה ביחידה המובחרת. בנוסף, הוא הורד לדרגת טוראי.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון