מתוך 'לפני כולם' הערב (ה')

נמשכים המאמצים להרגיע את הקרבות בקואליציה, אבל כולם שואלים את עצמם האם אנחנו בדרך לבחירות?

שר האוצר משה כחלון לשון המאזניים של הקואליציה שהקפיד עד עכשיו לשמור על הזוגיות הפסטורלית עם נתניהו, לנגב איתו חומוס בירושלים, להשיק כוסות קפה שחור ולפזר חיוכים רומנטיים שחוגגים את ההישגים הכלכליים שלנו החליט לשבור את הכלים. כן, כחלון ונתניהו כבר לא. אז מה גרם לשר האוצר החייכן שלנו להכריז מלחמה? מחירי הדיור או יוקר המחיה? ממש לא. הכל השתבש בגיבושון שהפך לאסון.

כחלון רתח על נתניהו שהפיל דווקא עליו את ענייני התאגיד וגנב לו את הקרדיט על הישגי האוצר. המשבר הזה כנראה נפתר. אבל כחלון הוא לא היחיד, גם דרעי ונתניהו כבר לא. דרעי נעלב שלא הוזמן להצטרף לביקורו של בנימין נתניהו בסין, למרות שבביקור צפוי להיחתם הסכם בין משרד הפנים הישראלי למשרד הסחר של סין.

והטלנובלה לא עוצרת: גם נתניהו ובנט ממש, אבל ממש ,כבר לא! סערת הרב לוינשטיין מוסיפה עוד קצת דם רע בין השניים. אחרי שבנט כינה את דרישתו של ליברמן מהרב לוינשטיין להתפטר "ברברת איווטית טיפוסית". הוא פנה הבוקר לנתניהו בישיבת הממשלה ואמר לו: "ברגע האמת זנחת את הציונות הדתית. אין מקום לשתיקה או הבלגה בעניין דרישת ליברמן".

במקום לעסוק בבעיות הביטחון או בפערים החברתיים ההולכים ומעמיקים חברי הממשלה שלנו נלחמים בינם לבין עצמם. במהלך היום אמנם סוכם נושא התאגיד אך המשבר הבא כבר בדרך.

לפני כולם

לפני כולם