היום (א') זיכה בית המשפט 21 נהגים שערערו על דו"ח שקיבלו בגין מהירות מופרזת. נהגים רבים קבלו דו"ח בעקבות צילום במצלמות המהירות (א-3) וערערו על כך. לאחר בדיקה שנעשתה ע"י בית המשפט בעכו המצלמות נמצאו כלא מהימנות.

מצלמת המהירות לא אמינות? צילום: נתי שוחט, פלאש 90

 

נציג מטעם מכון התקנים טען כי המצלמות עברו בדיקה בהולנד לפני הצבתם בכבישים. כשהמשטרה טסה לחפש את הדוחות המציגים את מהימנות המצלמות, חזרה ללא כל הוכחה.

לטענת השופט, לא עשו את כל הניסויים הדרושים כדי להוכיח את אמינות המצלמות וקבע כי "ניתן לקבוע באופן חד וברור כי הבדיקות שנטען על ידי המאשימה שבוצעו לצורך תקינת המערכת הינן בגדר 'עדות שמיעה' על כל המשתמע מכך".

המשטרה קיבלה הודעה להפסיק לשלוח דוחו"ת מהירות לנהגים שצולמו באותן מצלמות א-3 ובנוסף, נתנה ארכה נוספת לתשלום הקנס המקורי עד לתאריך 15.10.18. דו"חות שממתינים לקביעת מועד לדיון בבתי המשפט מיוני 2018 יקבלו מועד דיון חדש.

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל אמר בתגובה לזיכוי המערערים כי "השאלה היא האם המצלמות אמינות או לא. יש כאן השלכות רוחב כלפי כל מי שקיבל קנס מאותן המצלמות. יש מי שיטען שהדין צריך להיות מוחל גם על מי ששילם את הקנס", עוד הוסף כבל, "יש כאן כאוס גדול שמחייב את הפרקליטות והמשטרה להוציא הודעה מסודרת שתבהיר את התמונה".

 

אפרת שער

אפרת שער