מועמדו של הנשיא טראמפ למשרת שופט בבית המשפט העליון הכחיש הלילה (שני) את ההאשמות נגדו בדבר תקיפה מינית של נשים במהלך שנות השמונים. בראיון שהעניק לרשת "פוקס" לצד רעייתו אמר ברט קבאנו: "מעולם לא תקפתי מינית אף אחת".

לפני כשבועיים התעוררו לראשונה האשמות נגד קבאנו  – שמועמדותו עדיין דורשת את אישור הסנאט – כי תקף מינית אישה בשם קריסטין בלייזי פורד בזמן שהיה תלמיד תיכון. אתמול, פורסם כי אישה נוספת הצטרפה להאשמות נגד קבאנו. סטודנטית שלמדה איתו באוניברסיטה היוקרתית "ייל" טוענת כי הטריד אותה מינית במהלך מסיבה. באתר "הגרדיאן" פורסם אתמול (שני) כי בכוונתה של אישה שלישית להעלות טענות דומות במהלך השבוע.

בראיון שנערך עמו אמר קבאנו:  "אני אדם טוב ואני מנסה לעשות טוב להרבה אנשים. אני לא מושלם, אבל לא עשיתי משהו כזה".

הנשיא טראמפ ומועמדו לבית המשפט העליון, ברט קבאנו. צילום: רויטרס

"אני יודע את האמת והאמת היא שלא תקפתי אותה. אני לא אומר שאולי היא הותקפה מינית מתישהו, אבל זה לא היה על ידי", אמר ביחס לדבריה של המתלוננת הראשונה.

בלייזי-פורד אמורה להעיד במהלך יום חמישי הקרוב בשימוע בפני הסנאט האמריקני בעניינו של קבאנו, תוצאות השימוע עלולות לעכב את מינוי של קבאנו ואף לסכלו. במספר הזדמנויות חוזרות התייצב טראמפ לצדו של המועמד והבהיר כי הוא תומך בגרסתו.

במהלך הריאיון אמר קבאנו כי הוא יודע שטראמפ הולך "לעמוד לצדו". "אני יודע שהוא הולך לתמוך בי", אמר קבאנו, "הוא התקשר אלי אחר הצהריים, ואמר שהוא יעמוד לצדי".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20