אלברמן מנסה לעצור את תורגמן בדרבי החיפאי. צילום: מכבי חיפה

 

אם למישהו עוד היה ספק כלשהו שהפועל חיפה של העונה נוכחית היא קבוצה קלינגרית במאה אחוז, הערב בסמי עופר, הוא קיבל הוכחה סופית כי הפועל חיפה היא קבוצה ווינרית, קבוצה של שחקנים עם מוטיבציה בלתי מוגבלת ורצון עז להוכיח לכולם שכדאי לא רק לספור אותם אלא גם להתייחס אליה בהתאם.

מכבי חיפה? הוכיחה שוב שאף מאמן ישראלי או זר יכול לשנות את האופי והיכולת של הקבוצה הזו. מכבי חיפה של פרד רוטן היא אותה קבוצה של גיא לוזון ואותה קבוצה של רוב מאס – קבוצה לוזרית, לא יציבה, אוסף כוכבים שהאבק מזמן התנדף מהם. מכבי חיפה יכולה לתת הצגה נדירה נגד מכבי תל אביב בגביע ולהתרסק בטדי נגד בית״ר ירושלים, היא יכולה לתת הצגה במחצית הראשונה נגד היריבה העירונית ולרדת למחצית עם יתרון של 0:2 ועדיין לפספס ניצחון. רוטן עדיין יכול לחלום על הגביע אבל ראוי להתחיל לחשוב על העונה הבאה.

מאבוקה מול בן בסט בדרבי החיפאי. צילום: מכבי חיפה

 

הפתיחה הייתה חלומית עבור מכבי חיפה. בדקה העשירית המארחת עלתה ליתרון אחרי עזרה גדולה של שוער הפועל רן קדוש, שהדף לא טוב וניקיטה רוקאביצה בעט לרשת. בדקה ה-15 עומר דמארי שלח כדור מצוין לסלליך שבעט לרשת וקבע 0:2 למכבי חיפה. המחצית השנייה היתה שונה לגמרי. הפועל חיפה חזרה למחצית השנייה קבוצה אחרת, כראוי לקבוצת צמרת. בדקה ה-57 שמואל שיימן המגן העביר כדור מצוין לאלון תורג’מן שהטעה את שומרו ובסיבוב בעט לרשת והחזיר את הפועל למשחק.

בדקה ה-70 קלינגר הוציא את גילי ורמוט שכבר נראה עייף. שבע דקות אחרי, ורמוט ראה את קבוצתו החדשה כובשת ומדהימה את קבוצתו לשעבר. גבריאל תמאש כבש את אחד השערים הכי יפים העונה. כדור חופשי להפועל מרחק של כ-25 מטר, ברסקי הסיט את הכדור בנגיעה קלה ותמאש שלח טיל לחיבורים. 2:2 מדהים. בדקה ה-92 קדוש החזיר על הטעות שעשה בגול הראשון אחרי שמנע שער בטוח מבעיטה של אופיר מזרחי.

אם יש נקודת עידוד עבור מכבי חיפה מהמשחק הערב היא היכולת של עומר דמארי. החלוץ המושמץ שהיה בשבועות האחרונים הרבה יותר ביציע ועל הספסל, חזר להרכב והפגין יכולת מצויינת עם בישול. אחת הבעיות של מכבי חיפה אותה המאמן ההולנדי ייאלץ לפתור היא חוסר היציבות ביכולת של הקבוצה שלו לא רק בין משחק למשחק אלא ממחצית אחת לשנייה. מול דקות שמזכירות יכולת של קבוצת צמרת, באות דקות שמבהירות היטב למה מכבי חיפה תהיה העונה בפלייאוף התחתון.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20