אחרי שכולם בתקשורת סיימו להראות לעם ישראל את התמונות הקשות בסיום המשחק הגיע תורם של פוסקי ההלכה. גדולי הדור של תקשורת הספורט בארץ וכמו תמיד על הרכבת מיהרו לתפוס טרמפ הפוליטיקאים מימין ומשמאל ובראשם ח״כ אחמד טיבי. טיבי אינו מפספס אף הזדמנות להיות הדובר הראשון שמגיב לכל אירוע ספורטיבי בו מעורבים יהודים וערבים. לא חשוב מי צודק, לא חשוב איפה האמת, טיבי תמיד יעלה להתקפה במטרה להבקיע גם אם לפעמים הגולים שלו באופסייד.

המהומות בסכנין צילום: פלאש 90
המהומות בסכנין צילום: פלאש 90
הקריאה שהגיעה מגורמים רבים ביניהם התקשורת לסגור את דוחא ולא לקיים בו משחקי כדורגל מזכירה לי את ההתבטאויות החד צדדיות של ח״כ טיבי. הלינץ׳ התקשורתי נגד סכנין מזכיר לי את הלינץ׳ התקשורתי נגד בית״ר ירושלים, נגד אצטדיון טדי, נגד אוהדי בית״ר.
אחרי הקריאות הגזעניות נגד אחמד עאבד, שחקנה של הפועל קרית שמונה היו קריאות לסגור את טדי. אחרי התפרעות אוהדי בית״ר ירושלים נגד בני סכנין היו קריאות לסגור את טדי. עכשיו הקריאות לסגור את דוחא.
ביקרתי בדוחא לא מעט פעמים. הייתי במשחקים רגישים. האמת, אצטדיון דוחא הוא לא מקום שנעים להיות בו. זה מתחיל מהדרך לאצטדיון, עובר במגרשי החנייה שלא ממש קיימים ונמשך בתנאי האצטדיון בפנים ובאווירה הלא נעימה לאורחים במיוחד אם הם מירושלים.
אבל, בין האווירה הלא נעימה, התנאים הלא ראויים לבין סגירת אצטדיון המרחק עצום. נכון, האירועים במשחקים נגד בית״ר ירושלים חרגו מזמן מהמושג ספורט.
באיחור של כמה שנים החליטו במנהלת הליגה ובהתאחדות לכדורגל בצדק שאוהדי הקבוצה האורחת במשחקים בין סכנין לבית״ר לא יגיעו למשחקים. מלבד בית״ר ירושלים אין לסכנין ולאוהדיה סכסוך או שנאה תהומית עם מועדון נוסף בליגת העל. האירועים שהיו בדוחא נגד מכבי תל אביב ראויים לבדיקת המשטרה, ההתאחדות והפרקליטות. הפרקליטות וההתאחדות  הם האחראים לטפל ולהעניש את המתפרעים מצד בני סכנין ומכבי תל אביב. כאן צריכה להסתיים הפרשה.
בני סכנין קיבלה מתנה מבית הדין העליון לקראת חג הפסח. עונש שני משחקי הרדיוס בפועל שהוטלו על הקבוצה הופחת למשחק אחד לכן המשחק נגד מכבי תל אביב נערך בדוחא. עכשיו בני סכנין צפויה לספוג עונש רדיוס על האירועים בסיום המשחק.

לבית הדין של ההתאחדות יש את המנדט להעניש. הרצון לקבוע כי לא ייערכו משחקים בדוחא לא רק שאינו מציאותי הוא מקומם. האם מישהו יצא בקריאה לסגור את אצטדיון בלומפילד אחרי ההתפרעות ההמונית של אוהדי הפועל בדרבי לפני שלוש שנים כאשר האוהדים זרקו מוטות ברזל לכר הדשא? התמונות בבלומפילד היו הרבה יותר קשות. השחקנים של מכבי רצו לחדר ההלבשה מחשש שייפגעו פיזית, השופטים המתינו במרכז המגרש דקות ארוכות מוקפים בשוטרים עד שהאוהדים האדומים יסיימו למלא את כר הדשא בכל הסחורה הכבדה שהייתה ביציעים.

526955255
פואד וזהבי. צילום: פלאש 90
פיצוץ הדרבי בעונה שעברה? האירוע המכוער של השנים האחרונות בו נכנס אוהד הפועל לכר הדשא חבט בערן זהבי וגרם למהומה חסרת תקדים שגרמה לשופט לסיים את המשחק. באותו אירוע ירדו לכר הדשא עשרות אנשים שלא היו רשומים בטופס המשחק ונטלו חלק במהומה פיזית ומילולית. האם הייתה כאן קריאה כלשהי לסגור את בלומפילד? בטח שלא. הרי עבור רבים בלומפילד הוא היכל הכדורגל הישראלי והוא ביתם מבצרם של הפועל ומכבי תל אביב. האם יתכן שמישהו בין אנשי התקשורת והפוליטיקאים ייצאו בקריאה לסגור את בלומפילד שנמצא ממש מטר מהבית של כולם? אף אחד. הנסיעה לסכנין ארוכה ופקוקה והיא הדלק שגורם לרבים בתקשורת לצאת בקריאה לסגור את דוחא בקלות כזאת. נעים יותר לנסוע לסמי עופר, הכי כיף להישאר בבית בבלומפילד.
ונניח, סתם נניח שסוגרים את דוחא. תארו לכם שאירוע דומה יתרחש באצטדיון סמי עופר המפואר או אצטדיון טרנר החדש בבאר שבע. מה עושים אז? סוגרים את סמי עופר וטרנר? כולם זוכרים את אירועי המושבה המכוערים בסיום המשחק בין מכבי פתח תקוה להפועל חיפה. אירוע חמור בהרבה מזה שהיה בדוחא. סגרו את אצטדיון המושבה? ברור שלא. אף אחד לא חשב אפילו לקרוא לסגירת האצטדיון.

הפתרון פשוט. לתת למשטרה ולתובע ההתאחדות לעשות את העבודה. גם אם הם לא יודעים לעשות אותה בצורה מושלמת זה עדיין התפקיד שלהם.

אירועי הדרבי אולי נסגור את בלומפילד? צילום: פלאש 90
אירועי הדרבי אולי נסגור את בלומפילד? צילום: פלאש 90
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20