אוהדי חיפה. צילום: העמוד הרשמי מכבי חיפה
אוהדי חיפה. צילום: העמוד הרשמי מכבי חיפה

 

אם לא מספיקות למכבי חיפה הבעיות המקצועיות על המגרש, המועדון נאלץ להתמודד עם מאבקי הכוח בין ארגוני האוהדים, כאשר השיא מגיע הערב (ד'). המשטרה החליטה להפריד את כניסתם של האוהדים לאצטדיון בנתניה למשחק מול הפועל רעננה שנועל את המחזור ה-17 בליגת העל. בצעד חריג מאוד, אפילו תקדימי בכדורגל הישראלי, נאלצת המשטרה לקבוע הפרדה בין מחנות האוהדים של אותה קבוצה ולתגבר כוחות משטרה ומאבטחים במטרה למנוע עימותים אלימים בין מחנות האוהדים של אותה קבוצה.

נציין כי לאחרונה ישנם עימותים בין ארגון "הקופים הירוקים" לבין ארגוני ה"אינפרנו" ו"אולטרה בויז". העימותים הגיעו לשיא חדש כאשר לפני המשחק נגד הפועל תל אביב בגביע, התעמתו ביניהם חברי הארגונים השונים ואף התעמתו עם אוהדי הפועל תל אביב. אוהדים מצד שתי הקבוצות נעצרו והורחקו מהמגרשים לתקופות של עד חודשיים. 10 אוהדים של מכבי חיפה שהורחקו מהמגרשים על ידי בית המשפט, גרמו להתלקחות גדולה יותר של המאבק בין ארגוני אוהדי מכבי חיפה.

במועדון עצמו מרוצים מהיד הקשה שנוקטת המשטרה ואף מצפים לעונשים גדולים יותר מצד בית המשפט. במכבי חיפה מאוכזבים מהפגיעה בתדמית המועדון וחוששים שהמאבק בין ראשי ארגוני האוהדים תגיע למימדים כאלה שלא ניתן יהיה לעצור. בהפועל רעננה לא מרוצים מהחלטת המשטרה שהגדילה את ההוצאות של רעננה בעקבות הדרישות לכוח משטרה ומאבטחים גדול יותר ופתיחת שערים נוספים באצטדיון.

בינתיים רוב מאס ואיתי מרדכי מקווים להמשיך את המומנטום ממשחק הגביע ולנצח את רעננה, במועדון מבינים כי תיקו או הפסד ימנע באופן ודאי מהקבוצה להשיג את הכרטיס לפלייאוף העליון ותהיה חשיבה נוספת בנוגע למינוי מאמן כבר עתה. צמד העוזרים ייאלצו להשיג ניצחון ללא גילי ורמוט החולה, עומר דמארי, נטע לביא וגיאורגי קוסטדינוב הפצועים. במצבה של מכבי חיפה וביכולת הירודה של שחקניה, לא ברור כבר עד כמה אם בכלל חסרונם של השחקנים הבכירים, על הנייר, פוגעת בקבוצה.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20