ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הבוקר בפתח הוועידה הכלכלית של עיתון 'מקור ראשון' במלון הילטון בתל אביב. בפתח דבריו אמר נתניהו: "הקו שאנו מובילים בממשלה הוא השקעה בכל משאבי העוצמה שדרושים לישראל". "אני ז'בוטינסקאי גאה ואחת התפישות שמדריכות אותי היא תפישת קיר הברזל של ז'בוטינסקי, כל ממשלות ישראל מימי בן גוריון ואילך, אימצו את העיקרון הזה". עוד הוסיף רה"מ: "בשנים הללו אנו משקיעים השקעה כבירה בהתעצמות שלנו". "האם זה מקרי שסביבנו קורסות מדינות והאש בתמיכת איראן ודאעש אינה פוסקת?". עוד הוסיף, "ההתעצמות מקיפה את כל זרועות הביטחון משטרה, שב"כ, מג"ב, מוסד".

צילום: מקור ראשון

"אני מבין שעמיר פרץ רץ היום להסתדרות, סליחה ל'עבודה'". אמר רה"מ והתנצל לאחר מכן על הבלבול, "אנחנו היום יודעים שהפחתת שיעורי המס, מאפשרת כלכלה צומחת ופורחת". "אנחנו לא נתקיים פה בלי מדיניות בטחונית אבל אנחנו צריכים מדיניות כלכלית של צמיחה ובשביל זה אנחנו צריכים לעבור למדינות כלכלית של שוק חופשי, לפתוח את הכלכלה ליזמות".

"ישראל היא עשירית מאחוז אוכלוסיית העולם ומהווים פי מאתיים מכוחנו היחסי בעולם". "אנחנו עדיין כלכלה עם עודף רגולציה, לכן הקמנו ועדת שרים שאני עומד בראשה, כדי להפחית את הרגולציה, במאמץ כביר, הבירורקרטיה והרגולציה הן כמו מגף כבד, ברגע שאתה משחרר את המגף הזה הקפיץ נפתח""בתוך שנתיים-שלוש אם נמשיך בקצב הנוכחי, נעבור את יפן בהכנסה לנפש, פוטנציאל הצמיחה שלנו צומח, אנחנו מפחיתים את הביורוקרטיה בהרבה מאוד תחומים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועידת 'מקור ראשון', צילום: אבישג שאר יישוב
ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועידת 'מקור ראשון', צילום: אבישג שאר יישוב

"היהודים אף פעם לא מרוצים", אמר רה"מ, "אנחנו לא חוזרים 'לשם', לכלכלה רגולטורית, לכלכלת מפא"י, אנחנו הולכים קדימה לכלכלה חופשית".

"ברור לכם שחיזקנו מאוד את העוצמה הצבאית והמדינית שלנו, וזה מביא אותנו לחיזוק העוצמה השלישית שלנו והיא העוצמה המדינית". "הטרור מאיים על כולם בלי יוצא מן הכלל והטכנולוגיה היא מוצר נדרש על ידי כולם, בלי יוצא מן הכלל, ישראל היא כוח משמעותי בעולם", אמר נתניהו. "מדינת ישראל תחת מדיניות מאוד ברורה שאני מוביל, ממנפת את המדיניות הזאת לפריחה בינלאומית חסרת תקדים".

"כמעט מדי יום אני נפגש עם שרים וראשי מדינות שרואים בישראל מגדלור של צמיחה ועוצמה", "בשנה האחרונה נפגשתי עם 252 מנהיגים, מנהיג ורבע ליום. זוהי הצפה גדולה מאוד. יש לנו ברית איתנה מאוד עם ידידתנו ארצות הברית", התייחס ראש הממשלה ליחסים עם ארצות הברית תחת ממשל טראמפ, "יש לנו יחסים חזקים מאוד עם ארצות הברית, שהולכת ומתעצמת, יש לנו יחסים קרובים עם רוסיה ועם מעצמות הענק באסיה. הערב יגיע אלינו לביקור היסטורי ראש ממשלת הודו, ידיד נרנדרה מודי, זוהו ביקור היסטורי, מאז קום המדינה לא ביקר כאן אף פעם ראש ממשלת הודו. עוד הוסיף, "יש לנו יחסים חשובים עם מדינות אירופה".

"גם ביבשת אפריקה בה בקרתי פעמיים בשנה האחרונה, יש לנו יחסים הולכים ומתפתחים עם מדינות באזורנו ואינני מדבר על אחת או שתיים, העובדה שישראל מבססת את מעמדה במזרח התיכון- זורעת את זרעי השלום של המחר"

"העוצמה הצבאית והכלכלית, חוברות יחד לעוצמה המדינית". העוצמה הרביעית והחזקה מכל היא העוצמה הרוחנית", הסביר רה"מ. "כל צעיר וצעירה צריכים להבין מה קושר אותנו לארץ הזאת – זהו הציר שמרכז את התודעה הלאומית של עם ישראל, זהו הציר שמשתלב עם הסקרנות שלנו", "זו התשובה שנתתי לאותו מנהיג אפריקני ששאל אותי – מהו הסוד שלכם – זה  הסוד של עם ישראל – הסוד של העם היהודי"

"אני רוצה לראות בתקשורת משהו מהמסרים, בדמוקרטיה מקובל לסקר את השלטון, אבל כשאני פותח עיתונים מסויימים כמעט חושכות עיניי, כמעט הכל שחור, תעשיית הדכדכוך פועלת בלי הפסקה. במשך שנים, חודשים, חזרו כאן על הבידוד, טענו שאנחנו 'נשבור' את היחסים עם אמריקה ושאין סיכוי לקבל את ההסדר הביטחוני שהשגנו עם ארה"ב וכדומה וכדומה – אין ביטוי לדברים האלה, וזנה מה שמביא ואתי ליצור יותר ויותר תחרות בתקשורת, יותר מגוון דעות, יותר ייצוג לציבור ענק שכיום אין לו  ביטוי – הדבר הזה יושג בתחרות". נתניהו הדגיש: "רק אם נפתח את התקשורת המשודרת לתחרות – השוק יעשה את שלו וזה בהחלט יעד לאומי חשוב".

"מה שעשינו בעשור האחרון בתנאים לא פשוטים, עבור עם ישראל וארץ ישראל, אלה דברים שאני מאמין שאף אחד אחר לא היה עושה יותר טוב, וספק אם היה עושה , צריך לא רק לדבר עם עצמנו, צריך מיומנות בינלאומית, להשפיע על דע הקהל הקובעת ביותר שהיא בארצות הברית. צריך כאן שילוב של ניסיון והיכרות – והדבר הזה נותן לנו עוצמות, ואני משתדל להביא את דברה של ישראל בכל פורום שאני הולך אליו, ולכן אין צורך לחזק אותי מימין אני ימין ואני חזק". "אני מאחל לכם שתמשיכו לקיים את שליחותכם המקצועית במיומנות ובמקצועיות", חתם רה"מ את דבריו.

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20