ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו פתח את ישיבת הממשלה המיוחדת לרגל יום ירושלים עם אזכור דווקא למה שיקרה בשנה הבאה בעיר הבירה: גמר האירוויזיון. "בוקר TOY. בוקר טוב מאוד", אמר נתניהו, בישיבה שהתקיימה במוזיאון המקרא.

"בימים האלה ירושלים מתברכת בהרבה מתנות. קיבלנו עוד אחת אתמול בערב, עם הניצחון המזהיר והמותח של נטע. המתנה היא שהאירוויזיון יגיע בשנה הבאה לירושלים, אנחנו נהיה גאים לארח אותו. אני חושב שנעסוק בכל מה שכרוך כדי לאפשר עוד אירוע גדול עם צפייה בינלאומית גדולה בעיר שלנו, במדינה שלנו", ציין נתניהו.

בהמשך, נתניהו התייחס גם לטקס חניכת השגרירות האמריקנית בירושלים, שיתקיים מחר. "אנחנו הולכים השבוע להתברך בדבר היסטורי באמת, וזו ההחלטה של המעצמה הגדולה ביותר בעולם, ידידתנו ארצות הברית, להעביר את השגרירות שלה לכאן. הנשיא טראמפ הבטיח להכיר בירושלים כבירת ישראל – עשה זאת. הבטיח להעביר את השגרירות האמריקנית – עושה זאת. כמובן שכולנו נחגוג את היום הזה מחר, זו ממש חגיגה. לאחר מכן יבואו גם שתי שגרירויות נוספות, גואטמלה ופרגוואי, ונוספות בדרך".

"אנחנו מציינים את יום ירושלים במוזיאון המקרא, זה לא בכדי. ירושלים מוזכרת כ-650 פעם במקרא. הסיבה היא פשוטה: מזה 3,000 שנה היא הבירה של עמנו, ורק של עמנו. אנחנו חלמנו לחזור ולבנות אותה, את העיר שחוברה לה יחדיו –  זה בדיוק מה שאנחנו עושים היום".

צילום: ישראל סאלם

 

ראש העיר ירושלים ניר ברקת שהשתתף אף הוא בישיבה, אמר: "כיום, ירושלים נמצאת בתנופה עצומה בכל התחומים. בהיי-טק ירושלים היא בין חמש הערים הצומחות ביותר בעולם. העיר עברה רנסאנס תרבותי וספורטיבי חסר תקדים. מערכת החינוך שלנו, הפכה לנכס ומושכת צעירים רבים שבוחרים לגדל בה את ילדיהם. ההשקעות האדירות בפיתוח ובתשתיות מחברות ומאחדות את ירושלים ומייצרות הזדמנויות להתחדשות עירונית ולצמיחה כלכלית. אני מודה לאלוהים שהייתה לי הזכות לעמוד בראשות העיר המרתקת והמורכבת ביותר בעולם. אני רוצה להודות לך אדוני ראש הממשלה בנימין נתניהו, תמיד עמדת לימינה של ירושלים: בזכות הפעולות החשובות שהובלת, ירושלים היום חזקה יותר ברמה הבינלאומית, הבטחונית והכלכלית".