ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו הגב' שרה נתניהו השתתפו הבוקר (שלישי) באירוע חנוכת מוקד לרפואה דחופה (חדר מיון קדמי) בקריית שמונה.

צילום: לע"מ

 

ראש הממשלה ורעייתו ביחד עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן סיירו במקום, השתתפו בטקס הסרת הלוט וראש הממשלה קבע מזוזה במקום. במהלך נאום שנשא במקום התפרצה לעברו תושבת קרית שמונה, אורנה פרץ פעמיים וקראה לעברו "זה יום של עצב היום אדוני ראש הממשלה, זה יום של עצב".

ראש הממשלה ענה לה בתגובה, "נכון זה יום של עצב. תני לי בבקשה לדבר. אני מעוניין להביע משהו אישי. אני אשמח לשמוע את התלונות ואת ההערות שלך, אבל יש לי משהו אישי. רעייתי ואני התבשרנו היום על פטירתו של חבר יקר, משפטן דגול, מגדולי המשפטנים שקמו לישראל".

צילום: לע"מ

 

נתניהו המשיך ודיבר על עורך דינו וחברו יעקב וינרוט ז"ל שנפטר הלילה. בהמשך דבריו, התייחס נתניהו לטרגדיות שפקדו את משפחת וינרוט בשנה האחרונה ולזכות שיש לכל אזרחי ישראל לקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר ובאופן שוויוני. פרץ המשיכה להתפרץ לדבריו וצעקה "זה יום של עצב היום אדוני ראש הממשלה, זה יום של עצב" ".

בשלב זה ראש הממשלה פנה אליה ואמר "תראי, את פשוט לא מעניינת אותנו, את משעממת אותנו. אנחנו רוצים לדון בדברים שמעניינים", כשברקע נשמעות מחיאות כפיים.

"‏הבוקר התפרצה פעילה פוליטית לדבריי בטקס חנוכת המרכז הרפואי בקרית שמונה", נמסר מטעם ראש הממשלה, "זה היה שעות ספורות אחרי שהתבשרתי על פטירתו של ידיד נפשי, עו״ד יעקב וינרוט. אני רגיל לביקורת ואין לי שום בעיה עם קריאות ביניים. קיבלתי אלפי קריאות כאלה בחיי. אבל היום, בעומק הכאב והצער, הרגשתי שזה פשוט לא היה מתאים".

מלשכת ראש הממשלה המשיכו והבהירו: "צר לנו שלא מציגים את התמונה המלאה, מדובר באישה שהפריעה לראש הממשלה כולל כשביקש לדבר על יעקב וינרוט. האישה צעקה "יום עצוב", ראש הממשלה ענה שנכון, זהו יום עצוב עקב פטירתו של יעקב וינרוט אך לצערנו היא בחרה בכל זאת להפריע".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20