בעוד מעבר כרם שלום נפתח מחדש להכנסת דלק וגז לרצועת עזה בהוראת השר ליברמן, שיגורי העפיפונים והבלונים נמשכים ואיתם השריפות. זה התחיל הבוקר (ד') בבלון תבערה ששיגרו מחבלים מרצועת עזה ונצפה משוטט בשמי העיר קרית גת, ונמשך עם שתי שריפות שפרצו לפני זמן קצר באזור כיסופים. לדברי תושבים במקום לחדשות 10, השריפה פרצה אחרי שחזו בבלוני תבערה בשמי הקיבוץ. בעזה מדווחים על הפרחה של כ-15 בלונים מרצועת עזה.

שריפה שהוצתה ביער כיסופים. צילום: משה ברוכי, קק"ל
שריפה שהוצתה ביער כיסופים. צילום: משה ברוכי, קק"ל

 

דקות קודם לכן פרצה שריפה ביער בארי כתוצאה מבלון תבערה ששיגרו מחבלים. צוותי עובדי קק"ל פועלים במקום. כמו כן, שריפה גם הוצתה בנחל הבשור. בלון תבערה נוסף נחת במושב נתיב העשרה. הבלון, עם פתיל מחובר אליו, לא גרם לשריפה או נזק והוא טופל ע"י חבלן משטרה. כך מסרו במועצה האזורית חוף אשקלון.

צילום: משה ברוכי , קק"ל

 

מוקדם יותר פרצה שריפה במושב מבקיעים שבשטח מועצת חוף אשקלון, לוחמי האש וכוחות צבא השתלטו על האש וכעת האירוע לקראת סיום. טרם ידוע כיצד פרצה הדליקה. בלון נוסף ששוגר מעזה, אותר בקיבוץ כרמיה כשהוא קרוע ואליו מחוברת תמונת ילד וכיתוב בערבית נמצאו. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בלון התבערה שאותר בנתיב העשרה. צילום: זיו וולק

 

במועצה האזורית חוף אשקלון שבים ומדגישים כי "כל בלון/עפיפון חשוד יטופל אך ורק על ידי חבלני המשטרה. לפיכך, בעת זיהוי של הבלון/עפיפון חשוד יש להרחיק מיידית את הציבור, להזעיק את המשטרה במוקד 100. פעולה זו נכונה גם כאשר מזהים בלון/עפיפון שאליו מחוברת תמונה".

השריפה שפרצה במבקיעים. צילום: דרור בלבן

 

לא רק בעוטף עזה

בזירת יו"ש פועלים כוחות משטרה ולוחמי אש לכיבוי שריפה שפרצה ביישוב כרמי צור. שריפה שככל הנראה הוצתה ע"י בקבוק תבערה שהשליכו מחבלים לעבר הישוב. האש פרצה בצמידות לגדר היישוב והחלה להתפשט במהירות לעבר הבתים. במקום עשן סמיך ובשלב זה פועלים הכוחות לפינוי התושבים.

פתיל בלון התבערה שאותר בנתיב העשרה. צילום: זיו וולק

 

כזכור, רק אתמול (ג') החליט שר הביטחון אביגדור ליברמן כי מעבר כרם שלום ישוב לפעילות חלקית ותתאפשר הכנסת דלק וגז לרצועת עזה, זאת בנוסף למזון ותרופות שנכנסים תחת החסות ההומניטרית. "החלטת השר נובעת מכך שחמאס לא עצר לחלוטין את פעולות הטרור, אלא מנסה לשמר רמה נמוכה של שיגורי בלוני תבערה וחיכוך על הגדר, שמאחוריה עומדים פעילי חמאס מוכרים", נמסר מלשכתו.

עוד נמסר, כי "פעילות המעבר תיבחן בימים הקרובים בהתאם לירידה בפעולות הטרור והפרובוקציות. החזרת מעבר כרם שלום לפעילות מלאה מותנית בהפסקה מוחלטת של שיגור בלוני התבערה והחיכוך על הגדר".

ליברמן בכרם שלום. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20