צפון קוריאה נגד הסנקציות על ארצה. אמש (שבת), בנאומו בעצרת האו"ם, תקף שר החוץ הצפון הקוריאני את ממשל ארה"ב עקב הסנקציות שהטילה זו על ארצו. שר החוץ, רי יו הונג, הבהיר כי המשך הסנקציות האמריקאיות מביאות לידי חוסר אמון בין המדינות.

קים ג'ונג און מתרשם מהפצצה החדשה. צילום: סוכנות הידיעות הממשלתית של צפון קוריאה KCNA

רי נפגש במהלך העצרת עם מזכיר המדינה של ארה"ב, מייק פומפאו. על פי דיווח ב'טיים' האמריקאי, רי הזמין את עמיתו פומפאו להתארח בארצו, פומפאו קיבל את ההזמנה ויבקר בצפון קוריאה בחודש הבא על מנת להפיג את המתיחות בין המדינות ולקדם פסגה נוספת בין המנהיגים, הנשיא טראמפ וקים ג'ונג-און.

כזכור, בחודש יולי האחרון האשים פומפאו את צפון קוריאה כי היא ממשיכה באופן חלקי בייצור גרעיני. רק בשבוע שעבר במהלך שיחותיו של פומפאו עם עמיתיו, בכינוס מועצת הביטחון של האו"ם, הוא התייחס בכובד ראש לצפון קוריאה וקרא להמשיך בסנקציות: "עד שחצי האי הקוריאני יהיה מפורז" כלשונו.

היחסים בין ארה"ב לצפון קוריאה ידעו עליות ומורדות לאחרונה. בנאומו בפני מועצת הביטחון של האו"ם, דיבר הנשיא טראמ על דבר הצורך להמשיך בסנקציות על צפון קוריאה.

מנגד, בכל נאומיו, טראמפ נזהר מאוד בכבודו של נשיא צפון קוריאה. במהלך כנס בחירות של המועמד הרפובלקני לסנאט, העו"ד פטריק מוריסי, התייחס טראמפ באופן חם לעמיתו קים ג'ונג און: "נוצרה קרבה שהובילה לחיבור ממשי בינינו". עוד הוסיף כי קים כתב לו מכתבים נהדרים.

 

מה צופן לו העתיד? קים ג'ונג און

 

אורן רפאל

אורן רפאל