"תמיד מחייך ונרתם לכל משימה ברצון". סמל אביתר יוספי ז"ל. צילום מתוך פייסבוק

דובר צה"ל מוסר את שמו של לוחם צה"ל, רב-טוראי אביתר יוספי, לוחם בגדוד הסיור של חטיבת הצנחנים, בן 20 מגבעת שמואל, שנפל במהלך אימון ניווט בצפון הארץ.

יוספי ז"ל הוכרז כנעדר מאז שעות הבוקר (ב') המוקדמות לאחר שנסחף ונעלם בנחל חילזון הסמוך לכרמיאל במהלך אימון ניווט. אחרי חיפושים נרחבים שערכו בנחל שוטרי משטרת ישראל בשיתוף מתנדבי יחידת חילוץ גליל כרמל, מסוק חיל האוויר, יחידת חילוץ 669 והיחידה לחילוץ מיוחד של כבאות והצלה – הוא אותר כשהוא פצוע באורח אנוש. מאוחר יותר הוא מת מפצעיו.

סמל יוספי ז"ל הועלה לאחר נפילתו מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל. הודעה נמסרה למשפחתו. "צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה", נמסר. עוד מוסיפים בצה"ל כי בעקבות האירוע, הורה מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, על עצירת כלל הניווטים בצה"ל.

מאמצי החילוץ בנחל חילזון. צילום: דוברות כבאות והצלה, מחוז צפון

 

המשטרה הצבאית החלה בחקירת האירוע ומפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, הורה על הקמת צוות מומחים לבדיקת נסיבות האירוע בראשות מפקד חטיבת 'עציוני', אלוף-משנה אורן שמחה.

"כולם ידעו שניתן לסמוך עליו בכל מצב"

בישיבת בני עקיבא 'קרית הרצוג' בבני ברק, בה למד, כואבים את מותו. ראש הישיבה, הרב משה צבי וקסל, סיפר כי " קל לאהוב את אביתר. הוא ילד נעים הליכות, מאוד חברותי ואהוב חבריו ומוריו. תמיד מחייך, ונרתם לכל משימה ברצון. הוא תמיד הציע את עזרתו למורים, לישיבה ולחברים. כולם ידעו שניתן לסמוך עליו בכל מצב".

רבו הוסיף וסיפר כי "אביתר השקיע והתמיד בלימודים וסיים אותם בהצטיינות, תמיד שאף להצלחה. תלמיד ירא שמיים והקפיד על קלה כבחמורה. התפילה שלו תמיד הייתה מלאת השראה".

מלבד החייל ההרוג, שני חיילים נוספים פונו הבוקר לבית החולים רמב"ם בחיפה ומרכז הרפואי לגליל בעקבות מכות קור שקיבלו בנחל חילזון. מצבם מוגדר קל. מאוחר יותר הם שוחררו לביתם.

 

בשל מזג האוויר הגשום בצפון הארץ, המלווה בסופות רעמים, קיים באזור חשש מהצפות, כמו גם בצפון מישור החוף.

מאמצי החילוץ בנחל חילזון. צילום: דוברות כבאות והצלה, מחוז צפון
מאמצי החילוץ בנחל חילזון. צילום: דוברות כבאות והצלה, מחוז צפון