מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, פרסם היום (ו') סרטון בו הוא מבקש להתריע בפני תושבי רצועת עזה כי אם לא יפסיקו להיגרר לפעולות הטרור הימיות של ארגון הטרור חמאס, מרחב הדיג עלול להצטמצם.

"אני רוצה להציג לכם את התמונה המלאה ביחס למתרחש בחופי עזה: לאחרונה הודענו בעמוד על הרחבת שטחי הדיג ברצועת עזה מ-3 מייל ל-9 מייל. הרחבת שטחי הדיג משרתת למעלה מ-250 אלף איש שמתפרנסים מענף חשוב זה", פתח את דבריו ששודרו בעמוד 'אלמונסק', באמצעותו הוא מנהל שיח ישיר בערבית עם תושבי הרצועה.

עימותים בזירה הימית בגבול עזה בראש השנה. צילום: רויטרס

 

לדבריו, "בעקבות זאת חלה עלייה של כ-50% ברווחי הדיג ביחס לתקופה המקבילה טרם ההרחבה, והשינוי גם הוביל לקפיצה דרמטית בכמות הדגים שמשווקים, והביא להוזלת מחירם בכ-50%".

אולם, הוא הסביר, "לפריחה בתחום הדיג נשקפת סכנה ממשית: ארגון הטרור חמאס מנצל את הדייגים העזתים שעובדים לפרנסתם ומאלץ אותם להשתתף בפרובוקציות ובהפרות סדר שמתרחשות במרחב הימי". בשלב זה עבר האלוף אבו רוקון לאיים: "לא נעבור לסדר היום על הפרובוקציות במרחב הימי. נפעל ביד קשה כלפי מפרי הסדר גם במרחב הימי, ואם המצב יימשך, נצמצם חזרה את מרחב הדיג ל-3 מייל.

התפרעויות ברצועת עזה. צילום: רויטרס
מחבלים מעזה מנסים לחדר לישראל דרך הים בראש השנה. צילום: רויטרס

 

התמונה המלאה ברורה מאוד: הפרות הסדר שאותן מעודד חמאס במרחב הימי בעזה, עלולות לפגוע פגיעה קשה בפרנסתם של הדייגים העזתים וברווחתם של תושבי הרצועה. במקום לתת יד להתגרות בוטה זו, בואו נשמור על היציבות הביטחונית שמאפשרת את פיתוח הכלכלה הפלסטינית ברצועת עזה.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון