משלחת צה"ל יצאה לברזיל במטרה להעניק סיוע באסון קריסת הסכר בדרום המדינה. מניין ההרוגים הרשמי עומד כעת על כ-40 בני-אדם, בנוסף ישנם 200 נעדרים. בראש המשלחת עומד מפקד פיקוד העורף אלוף תמיר ידעי.

העיירה בורמדיניו, בה התרחש האסון, נמצאת כ-500 קילומטר מצפון לבירה ריו. במהלך יום שישי קרס הסכר בקרבת מכרה באזור, כבר למחרת היום (שבת) הציע ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא בולסונארו סיוע.

הסיכויים למצוא נעדרים שנותרו בחיים הם קלושים, ולמרבה הצער מניין ההרוגים צפוי להמשיך ולעלות.

אחרי השיחה עם ראש הממשלה צייץ בולסונארו בטוויטר: "אנחנו מברכים את ישראל ומעריכים את הטכנולוגיה הישראלית בשירות האנושות".

למשלחת צה"ל מצטרפת הבוקר (ראשון) גם משלחת זק"א. כחלק מהציוד המתקדם של משלחת זק"א, נמצא גם מכשיר "הסונאר" שנרכש רק לאחרונה, לאיתור נעדרים במים.

מתי גולדטשיין, מפקד היחידה הבינלאומית של זק"א, אמר: "לארגון זק"א ידע נרחב שהצטבר בשנים רבות של עשייה משמעותית בעשרות אסונות ופיגועים ברחבי העולם, עם הניסיון הזה נוכל להציל חיים ולתרום רבות למקומיים באיתור וחילוץ. המשימה שלנו תתמקד בחילוץ נפגעים, טיפול בנפגעים ובהרוגים".

צילום: זק"א

יהודה משי זהב יו"ר זק"א, אמר: "זק"א כארגון בינלאומי המוכר על ידי האו"ם רואה בכך חובה מוסרית להיחלץ לעזרה וסיוע גם לעמים אחרים באירועי אסון שפוקד אותם. וזאת כחלק ממטרות ארגון זק"א, לקדש שם שמים ושם ישראל בעולם".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20