פיקוד העורף ישיק בחודש מאי הקרוב שינוי במערך ההתרעה הארצי שיכלול הרחבה מ-260 אזורי ההתרעה הקיימים כיום ל-1800 אזורים, במסגרת תכנית בהשקעה של מאות מליוני שקלים.

מדובר במערכת שתבצע פילוח מדויק ככל האפשר של המשתמשים, לפי מקום הימצאם באותו רגע, בצורה כזו שההתרעה תגיע רק למי שנמצא סמוך לאזור הסכנה.

האם השינויים ישפרו את מהירות התגובה של ההתרעות? צילום: דובר צה"ל

 

לפי סגן-אלוף שלומי ממן, ראש ענף התרעה ושו"ב (שליטה ובקרה) בפיקוד העורף, הגידול במספר אזורי ההתרעה יאפשר למשל להגדיר את נתב"ג כאזור בפני עצמו, בלי להטריד את תושבי יהוד הסמוכה; וברמת הגולן (המחולקת כיום ל-9 אזורים, שכל אחד מהם כולל 10-15 יישובים) יקבל כמעט כל יישוב אזור התרעה משלו.

לפי ממן, ההתרעות יגיעו לאזרחים כמו היום, בכל כלי התקשורת האפשריים: ברדיו ובטלוויזיה, באפליקציית פיקוד העורף לסמארטפונים, באתרי אינטרנט, ועוד.

מצה"ל נמסר כי בניגוד לאפליקציות אזרחיות המופצות בשוק, האפליקציה הרשמית היא מיידית ומגיעה ליעד שתי שניות בלבד מרגע ההפעלה במוקד השליטה. בתוך כך, אזרחים רבים התלוננו ביממה האחרונה על כך שאפליקציות אזרחיות רבות הפסיקו לעבוד בשל הקשחת התנאים שמציב פיקוד העורף לגישה למערכת ההתרעות לאפליקציות המתחרות בזו הרשמית.

הולי פאק. ידעתם שפיקוד העורף אשכרה חסם את כל אפליקציות "צבע אדום" כדי להכריח אנשים להוריד דווקא את האפליקציה הרשמית…

تم النشر بواسطة ‏‎Harel Lev‎‏ في السبت، ١٢ يناير ٢٠١٩

 

 

בפוסט שפרסם אחד הגולשים, הראל לב, הוא מסביר כי האפליקציה של פיקוד העורף בלתי-ידידותית למשתמש וכי רבים מהמשתמשים כלל לא יודעים על השינוי.

בצה"ל הסבירו כי הקשחת הגישה של האפליקציות האזרחיות למערכת ההתרעות נובעת מעודף של התראות שווא וניסיון לנטר טוב יותר את האפליקציות המסתובבות בשוק.

אלון מליק

אלון מליק