צביקה לוי, שזכה בפרס ישראל בשל פועלו למען החיילים הבודדים הלך היום (שבת) והוא בן 71. הלווייתו של לוי תיערך ביום שני הקרוב בשעה 14:00.

 

לוי התמודד בשנים האחרונות עם ניוון שרירים והתנייד באמצעות כיסא גלגלים. הוא הותיר אחריו אישה, ארבעה ילדים ונכדים.

בהודעה משותפת שפרסמו הרמטכ"ל איזנקוט והרמטכ"ל המיועד, אלוף אביב כוכבי נכתב:

"לכתו של אלוף משנה במילואים צביקה לוי, חתן פרס ישראל למפעל חיים ואבי החיילים הבודדים, איש שכולו חסד ואהבת אדם, היא אבידה גדולה לאלפי חיילים וחיילות בודדים בהווה ובעבר, שצביקה היה להם לאב שני ולמשפחה, פתח להם דלת לבתים חמים, והיה בעבורם אוזן קשבת וכתף תומכת. משך עשרות שנים היה צביקה לוחם למען החיילים הבודדים – עודד את עלייתם ארצה וסידר להם בית ומשפחות מאמצות. צביקה לא הסתפק בכך וסרק את הצבא לאורכו ולרוחבו ביקר אותם ותמך ב״ילדיו״ במהלך שירותם, ביציאתם לקורסי פיקוד וקצונה ומשם להמשך דרכם במדינת ישראל. רוח עשייתו הברוכה תלווה את צה״ל ומבוצעת הלכה למעשה יום יום על ידי מפקדיו. צה"ל מרכין ראש במותו של צביקה לוי, איש יקר ומיטיב, ומשתתף בצערם של רעייתו נעמי וילדיו".

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, ספד ללוי ואמר: "גם בשנים האחרונות צביקה לא הפסיק ללחום והפעם במחלתו, ותוך כדי לא הפסיק לרגע להיות חבר או אבא. אני נוצר שנים של זיכרונות נעימים וההערכה רבה לצביקה. תרגילים במדבר כשצביקה כל כך דואג לכולם, מפגשים וסיורים עם החיילים והמפגש עם העיניים הטובות והיד האוחזת בענף כותנה המונח על מצבתו של לוחם להגנת הארץ. כמו כולם, גם אני אהבתי אותו".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי