תערוכת תמיכה בחמאס – בלב מוסד אקדמאי ישראלי: את הכניסה לאקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל" בירושלים מעטרת היום תערוכת מחאה לזכר מחבלי חמאס שנהרגו ב"הפגנה השיבה". שלטים שחורים עליהם כתובים שמות המחבלים שחוסלו ע"י כוחותינו במהלך המהומות בגבול עזה נתלו על קיר הכניסה. בתצוגה מופיעות גם מילות השיר של נטע ברזילי "Im not your toy", על גבי מפה של רצועת עזה מגואלת בדם.

שמות המחבלים שנהרגו מאש כוחותינו

 

אחד מהסטודנטים סיפר לערוץ 20 כי התצוגה היא יוזמה של תלמידה בבצלאל, אך העבודה שהמרצים אפשרו זאת היא מחדל. "זה כ"כ חרה לי ובאיזה שלב פרצתי בבכי. כואב לי שזה קורה במוסד בישראל. זה הזוי זה לא חופש הביטוי זו הסתה". לדברי סטונדטים, נתלה שלט של גוש קטיף כמחאה, אולם הוא הוסר לאחר שעה. לעומת זאת, השלטים עם שמות המחבלים נותרו תלויים על הקירות.

"הכתובת זועקת מהעבודות בבצלאל". פוסטר מסית שהכינה סטודנטית במכללת 'בצלאל' בי-ם

זו לא הפעם הראשונה שהמכללה לאומנות מעוררת סערה. לפני כשנה וחצי בפוסטר שהוצב על אחד הקירות הופיעה תמונת ראש הממשלה, חבל תלייה וכרזת הבחירות של אובמה. כעבור כמה שעות, הפוסטר הוסר מהקיר. השרה רגב אף קראה אז לעצור את התקציבים לבצלאל.

יו"ר תא "אם תרצו" באוניברסיטה העברית דודי אלצופין התייחס לתמונות עם שמות המחבלים ואמר כי: "שוב אנחנו עדים לתופעה מזעזעת בה מפיצים כרזות מלאות שנאה וגאווה במחבלים. במקום שבבצלאל ישלחו עובד ניקיון שינקה את ההסתה הזו ויענישו את הסטודנטית הסוררת, ישנה עננה של שמחה." אלצופין הדגיש כי: "שוב אנחנו רואים הוכחה חותכת כמה הקוד האתי נחוץ, עלינו להוקיע כל הסתה לאלימות וטרור".

ממכללת בצלאל נמסר בתגובה: "האקדמיה בצלאל היא מרחב מוגן לחופש הביטוי בישראל, ומאפשרת לסטודנטים שיח חופשי, ביקורתי ויצירתי במגוון הנושאים המעסיקים אותם".

תערוכת תמיכה בחמאס בבצלאל
טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות