חבר הוועדה המרכזית של פת"ח, עזאם אל אחמד התייחס אתמול (ב') למינויו של דיוויד פרידמן לשגריר ארה"ב בישראל ולביקורו של שליחו של הנשיא טראמפ למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, והצהיר כי הפגישות מול האמריקאים יתקיימו אך ורק בירושלים, כך פורסם ב"360".

בראיון שהעניק לטלוויזיה הפלסטינית הצהיר אל אחמד: "הפגישה בין גרינבלט לנציגים הפלסטינים תתקיים בירושלים ולא ברמאללה. הדיון יערך בהתאם לדרישת הפלסטינים לדון במאמצי ארה"ב להחייאת תהליך השלום עם ישראל". אל אחמד הסביר כי הפגישה לא יכולה להתקיים ברמאללה כיוון שבמשלחת האמריקאית ישנו אדם שאינו רצוי ברמאללה: "השגריר האמריקאי בתל אביב, דיוויד פרידמן".

דיוויד פרידמן. צילום: הלל מאיר, TPS
דיוויד פרידמן. צילום: הלל מאיר, TPS

 

"הפגישות יתקיימו בירושלים המערבית בגלל שאנחנו לא מוכרים שאחד מחברי המשלחת האמריקאית ייכנס לרמאללה. הלגיטימיות של שגריר ארה"ב לישראל היא בישראל, ואם הוא מגיע לרמאללה זה אומר שהיא בריבונותה של ישראל" אמר אל אחמד.

הבכיר בפת"ח אף החריף את הטון כשאמר: "רצינו שהפגישה תהיה בלי השגריר, והודעתי שאם ישתתף אנחנו לא נגיע". עוד סיבה לפסילת הלגיטימיות של פרידמן לדברי אל אחמד היא כי פרידמן מחזיק בקשרים ענפים בהתיישבות ביו"ש.

עזאם אל אחמד. מיכל פתאל/פלאש90
עזאם אל אחמד. מיכל פתאל/פלאש90

 

אנחנו רוצים לשמוע את הביטוי 'שתי מדינות' בהכרזה רשמית. רוצים לשמוע שאין פתרון מלבד פתרון זה", אמר אל אחמד, בהתייחסו לכך שמאז שנכנס טראמפ לבית הלבן, האמריקאים סירבו להשתמש בביטוי זה כפתרון היחיד לסכסוך הישראלי-פלסטיני. לדברי אל אחמד, בשיחות האחרונות בין גורמים פלסטיניים לאמריקאים, הודיעו האחרונים כי יסכימו להכריז על חזרה לקו שתי המדינות. "זה עדיין לא מספיק מבחינתנו" הבהיר הבכיר.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם