פרופ' עמירם גולדבלום, חבר במועצה הבין-לאומית של הקרן לישראל החדשה ומרצה באונ' העברית ממשיך במסע ההכפשות המכוער כנגד ציבור המתנחלים ביהודה ושומרון.

בפוסט ארוך שפרסם הוא כתב את הדברים הבאים:

"פעולת הטרור העיקרית ב-51 השנים האחרונות היא 'מפעל ההתנחלות'. כל בית שבונה ישראל בשטחים, גם ללא משפחה שמתגוררת בו – הוא איום על הקיום הפלסטיני, ובמילים אחרות, על פי כל מילון זו פעולת טרור גם ללא יריה אחת וגם ללא נשק בידיים. אם משפחה מתגוררת בו – היא משפחת טרוריסטים, ברובם – מרצון להיות שותפים להרתעה ולאיום על הפלסטינים. מיעוטם – בבלי דעת".

"החיילים שנשלחים להגן על המתנחלים הללו הם שליחים להגנת הטרור המתנחלי. הם לא באים מרצון לתמוך בפעולות הטרור של מדינת ישראל. – לפחות חלקם הגדול כך. הם, ילדינו, במידה רבה שבויי הטרור המתנחלי. צריך לחשוב איך מצילים את השבויים הללו", כתב.

צילום מסך מתוך דף הפייסבוק של עמירם גולדבלום

 

"אם דרוש חרם כדי להכות בכיבוש – צריך לעודד את החרם"

"מדינת ישראל מפעילה טרור של מדינה נגד הפלסטינים. גם מי שגרים הרחק מההתנחלויות בתוך גבולות הקו הירוק אחראים לכך , כמובן אחריות שילוחית ולא ישירה. כל מי שאינו מוחה נגד הטרור של מדינת ישראל – שותף לו במידה זו או אחרת. כל פעולה שיעשה ישראלי כדי לעצור את הטרור של המדינה – מוצדקת , ראויה, חשובה לדמותנו ולעתיד המדינה".

"חיסול הדיכוי והאפרטהייד וההתעללויות וההשפלות והטיהורים האתניים בשטחים הוא הצלת המדינה. ואם דרוש חרם כדי להכות בכיבוש – צריך לעודד את החרם".

"יש סייג אחד ויחיד – חייבם להתנגד לכל דהלגיטימציה של מדינת ישראל ולכל רצון להשמידה. אנחנו חפצי חיים ואנחנו אוהבים את קיומה של המדינה ולא את מעשיה. מכתב למערכת היום בהארץ נותן לזה ביטוי 'טרור ההתישבות'".

לינור בר-אל

לינור בר-אל