בית הדין קבע היום באופן תקדימי כי ניתן להחזיר מסתננים אריתראים בחזרה למולדתם. בהחלטה ראשונה מסוגה, פסק דַיין בית הדין בירושלים כי לנוכח הפשיעה הגואה מצד המסתננים, כמו גם הסכם השלום שנחתם לאחרונה בין אריתריאה לאתיופיה, על מדינת ישראל לבטל את מדיניות 'אי ההרחקה' הנוהגת כיום בנוגע למסתננים מאריתראה וּלהורות על הרחקתם הישירה לאריתראה.

מסתננים חוגגים את יום העצמאות של אריתריאה בתל אביב. צילום: עוטף תחנה מרכזית

"הנני ממליץ לממשלת ישראל לחזור בה ממדיניות "אי ההרחקה" שהייתה נהוגה עד כה כלפי המסתננים מאריתריאה ולהורות על הרחקתם הישירה למדינת מוצאם, ללא קשר לעמדתם הפוליטית כתומכי או מתנגדי המשטר", סיכם דיין בית הדין לעררים, מנחם פשיטיצקי, את החלטתו.

פז: "הדיין הוא הילד שהעז לצאת נגד השקרים והתקינות הפוליטית ולהגיד שהמלך הוא עירום"

"כל כך הרבה שנים אנחנו אומרים בדיוק את המילים האלה: 'תבטלו את מדיניות אי ההרחקה ותחזירו אותם הביתה'", אמרה בתגובה שפי פז, ממטה מאבק תושבי דרום תל אביב. "במקום כל המניפולציות והתרגילים העקומים, במקום כל העתירות וההתרפסות בפני הבג"ץ, במקום לוותר על הריבונות בדרום תל אביב, במקום להפקיר אוכלוסייה חפה מפשע לטרור ולאלימות ולייאוש – כל מה שצריך זה לסגור עסקה עם אפוורקי ולהחזיר את כל האריתראים, גברים, נשים וטף, למולדתם האהובה".

עכשיו תורו של ראש הממשלה לאזור אומץ. פז. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

פז שיבחה את הדיין והוסיפה: "פשטיצקי הוא בעיני הילד שהעז לצאת נגד השקרים והתקינות הפוליטית ולהגיד שהמלך הוא עירום. עכשיו תורו של ראש הממשלה לאזור אומץ ולהחליט שהוא לא נכנע יותר לטירוף הזה שבו חבורה של גנבי גבול מקרן אפריקה בגיבוי השמאל הרדיקלי ומתנגדי הציונות מכתיבה למדינה ריבונית את מדיניות ההגירה שלה".

כל הפרטים הערב ב-19:58 במהדורת חדשות 20.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20