אחרי פגישתו עם מזכיר המדינה האמריקאי פומפאו, ראש הממשלה בנימין נתניהו וסגן נשיא ארה"ב מייק פנס נפגשים כעת במוזיאון היהודי בוורשה, בשולי הוועידה הבינלאומית לשלום וביטחון במזה"ת בפולין. "ישראל היא בת ברית שלנו", אמר פנס לרה"מ, והוסיף: "אנחנו מודים לך על המנהיגות שלך".

לדבריו של סגן הנשיא האמריקאי, "חשוב לנו לחלוק את הרגע הזה של זיכרון הנספים בשואה. זה מזכיר לנו את החוזק ביחסים בין שני העמים שלנו".

נתניהו עם פנס במוזיאון היהודי בוורשה. צילום: אלירן טל

 

"העובדה שאנחנו נפגשים כאן בגטו וורשה היא בעל משמעות", השיב ראש הממשלה נתניהו מצידו. "לפני 75 שנים היהודים נטבחו כאן על ידי הנאצים ושותפיהם ולא יכולנו לעשות כלום".

"מחכה בכיליון עיניים לקבל את תוכנית השלום"

"יש לנו את החברה הכי טובה והיא ארה"ב", קבע רה"מ. "יש קשר עמוק בין העם האמריקני לישראלים. אין לנו חברים טובים יותר מכם ובני ברית. אנחנו מעריכים את החלטת טראמפ להעביר את השגרירות לי-ם", חזר על ברכתו.

לדברי נתניהו, "הכנס הזה של 60 שרי חוץ, כולל ערבים, בפעם הראשונה כדי לעמוד יחד נגד איראן, זה משהו שאנחנו מאוד מעריכים. אני מחכה בכיליון עיניים לקבל את תוכנית השלום. הממשל האמריקני דואג לביטחונה של ישראל וכולם יודעים שישראל חייבת לדאוג לביטחונה".

קושנר וגרינבלט במוזיאון. צילום: אלירן טל

 

קודם לכן חתם ראש הממשלה בספר האורחים של המוזיאון: "עם ישראל חי".

חתימת ראש הממשלה בספר האורחים של המוזיאון היהודי בוורשה
"עם ישראל חי". חתימת ראש הממשלה בספר האורחים של המוזיאון היהודי בוורשה

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20