יש זהב! אורי ששון. צילום: פייסבוק
יש זהב! אורי ששון. צילום: פייסבוק

יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ רוברט אילטוב שיגר הבוקר מכתב לשרת התרבות והספורט, מירי רגב בדרישה להחרים את תחרות הגראנד סלאם בג׳ודו אשר תערך באבו-דאבי. ח״כ אילטוב: ״אני מודע למאמצים שנעשו מאחורי הקלעים על מנת לשנות את ההחלטה המכעיסה הזו, אך לצערי ההחלטה נשארה על קנה והספורטאים טסים להתחרות ללא הדגל״.

בהודעה מטעמו של אילטוב נמסר כי היום יטוסו הג׳ודאים הישראלים להשתתף בתחרות הגראנד סלאם באבו-דאבי. הועדה המארגנת בטורניר הודיעה שהספורטאים הישראלים בתחרות לא יהיו רשאים להתמודד עם דגל המדינה על חליפותיהם. במקום החליפות הרגילות עם הכיתוב ISR יאלצו להתמודד ללא דגל המדינה וללא כל סממן של סמליה.

ח"כ רוברט אילטוב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח"כ רוברט אילטוב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

כמו כן צוין בהודעה כי אם אחד מהספורטאים יזכה במדליה, לא יונף דגל ישראל אלא הדגל של איגוד הג׳ודו העולמי ולא ינוגן המנון המדינה, אפילו במקרה של זכייה במדליית זהב. בכוונתו של אילטוב לקיים דיון דחוף בנושא בכנסת אשר פותחת היום את מושב החורף.

עוד נמסר מטעמו של אילטוב: "אני קורא לאיגוד הג׳ודו הישראלי ולעומד בראשו, משה פונטי להחרים את התחרות הזו. עליכם לזכור שלפני שאתם ספורטאים מצטיינים, אתם קודם ישראלים ומייצגים את כל המדינה. אסור לנו להסכים למצב שבו לא מרשים לספורטאים ישראלים להתמודד עם דגל המדינה על חליפותיהם. אם לא נעצור את כדור השלג הזה כאן ועכשיו אנחנו נחזור לצערי 70 שנה לאחור".

"הגיע הזמן שגם איגוד הג׳ודו העולמי ידע", אמר אילטוב, "אם הוא לא מסוגל לאפשר לספורטאים הישראלים להתמודד עם סמל המדינה שלהם, הוא פוגע ביסוד הארגון וברוח הספורטיביות. אסור לאפשר למקומות גזעניים כמו אבו-דאבי או למקומות אחרים לארח תחרויות ספורט אם אין ביכולתם לקיים את התנאים הבסיסיים לכל ספורטאי וג׳ודוקא – להתחרות עם המדים של מדינתו".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20