ח"כ עודד פורר ('ישראל ביתנו') פנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה להורות לפתוח בחקירה נגד חברי הכנסת מסיעת 'הרשימה המשותפת' בגין פגיעה ביחסי החוץ של ישראל. במקביל, פנה ח"כ פורר ליו"ר ועדת האתיקה כדי שיכנס בדחיפות את הוועדה עוד בפגרה ויפעל להענשת חברי הכנסת מהרשימה המשותפת שפעלו נגד מדינת ישראל בפורומים בינלאומיים.

חברי הרשימה המשותפת בכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

כזכור, פורסם בכלי התקשורת כי בשבועות האחרונים חברי כנסת מהרשימה היו מעורבים בקידום הצעת גינוי למדינת ישראל. זאת, לדברי שגריר ישראל באו"ם, בהמשך לשיתוף פעולה הדוק בין חברי הרשימה המשותפת לנציגים הפלסטינים באו"ם בפעילות שמטרתן העיקרית הסתה והשמצה נגד מדינת ישראל באו"ם ובעולם.

הפנייה ליועמ"ש נעשתה לפיכך שלנוכח העובדות, ישנו חשד שחברי הרשימה המשותפת עברו על סעיף 121 לחוק העונשין שבו "העושה מעשה עבירה בכוונה להזיק ליחסם בין ישראל לבין מדינה, ארגון או מוסד… דינו – מאסר עשר שנים".

"לעצור את הבושה". ח"כ עודד פורר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"לא פעם הודו בפעילותם שמטרתם פגיעה והטלת סנקציות על ישראל"

ח"כ עודד פורר אמר כי "בניגוד למרבית חברי הכנסת המרבים לייצג את האינטרס הישראלי בפרלמנטים אחרים ובאומות המאוחדות, פועלים חברי הכנסת מהרשימה המשותפת בזירה הבינלאומית כנציגיהם של הפלסטינים תוך ניצול מעמדם לפגיעה במדינת ישראל ולערעור יחסי החוץ שלה".

לדבריו, "הפנייה שלי ליועץ המשפטי לממשלה נוכח הפרסום מצטרפת למקרים רבים בהם פעלו חברי הרשימה המשותפת במטרה לפגוע בישראל ובניגוד לאינטרסים הלאומיים של המדינה. לא פעם, וגם בימים האחרונים, הודו חברי הרשימה בפעילותם שמטרתם פגיעה והטלת סנקציות על ישראל. אין חולק על כך כי חברי הכנסת עברו על תקנון האתיקה שבגינו יש להשעותם ואף לשלול מהם שכר, אך חובה על רשויות האכיפה לחקור האם המעשים החמורים הללו אכן נעשו, שכן הם מהווים חשד לביצוע עבירה פלילית של מגע עם סוכן חוץ ופגיעה ביחסי החוץ של מדינת ישראל. אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה להפעיל את סמכויותיו כדי לעצור את הבושה הזו של נציגי ישראל הפועלים כדי לפגוע בישראל".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20