בעקבות חשיפת ערוץ 20, יו"ר ועדת הפנים, חבר הכנסת יואב קיש, פנה לשר הפנים אריה דרעי בקריאה שלא לאשר שכר לסגן ראש העיר חיפה הנכנס, רג'א זעאתרה, אשר התגלה כתומך טרור. על פי חוק הרשויות המקומיות (בחירת ראש הרשות וסגניו וכהונתם, תשל"ה-1975), כדי לשלם שכר לסגן ראש עיר חמישי בעיר כמו חיפה (מעל 250 אלף תושבים), יש לקבל אישור משר הפנים.

זעאתרה וקליש. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של חד"ש

"אני קורא לשר הפנים להודיע עוד היום שידחה את בקשתה של ראש העיר חיפה, עינת קליש רותם ולא לאשר שכר לסגן ראש העיר החמישי, רג'א זעאתרה אשר היא מעוניינת למנות בעוד כשנתיים וחצי במקומו של נציג 'מרצ'", פנה ח"כ קיש לשר דרעי. "אני סבור כי בידך יש את הכוח למנוע לחלוטין את מינויו של תומך טרור ואנטי-ישראלי".

כזכור, בתחילת השבוע חשפנו כי סגן ראש עיריית חיפה החדש, רג'א זעאתרה, מייחל להסתלקות "הכיבוש הפשיסטי", גורס כי חמאס אינו ארגון טרור וטוען כי מחבלי דאעש שאבו השראה מהציונות. בעקבות הפרסום, ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הגיש הצעת חוק לפסילת נציג ציבור התומך במאבק מזוין נגד מדינת ישראל מלהיבחר לרשויות המקומיות.

את פניה של ראש העיר הנכנסת, עינת קליש-רותם, קיבל בשבוע שעבר זעתרה בהקדשת מילים מתוך טקסט של המשורר הלאומי הפלסטיני מחמוד דרוויש, אותן הקריא במהלך נאומו בישיבת המועצה הראשונה. אותו משורר שכתב את השיר המהווה סמל למאבק בזהותה של ישראל כמדינה יהודית ומסתיים במילים "אִם אֱהֱיֶה לְרָעֵב, בְּשָרוֹ שֶל הַכּוֹבֵש יִהֱיֶה לִי לְמָאֲכָל".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20