כפי שדווח ב'חדשות 20', מספר 19 ברשימת הליכוד לכנסת, פנחס עידן, הודיע הבוקר (ד') לוועדת הבחירות כי הוא מסיר את מועמדותו מרשימת הליכוד לכנסת ה-21. עידן, יו"ר עד עובדי רשות שדות התעופה, ביצע את המהלך לאחר שהתעוררו קשיים משפטיים בעקבות היותו עובד מדינה בדרגה הגבוהה ביותר במדרג התעסוקתי.

פנחס עידן. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

 

על פי החוק, עובד מדינה באחת מארבע הדרגות הגבוהות בסולם אינו רשאי להתמודד לכנסת, לפיכך ביקש עידן בחודש ינואר האחרון להוריד את דרגתו מ-30 ל-26. לדבריו, הוא ביקש את חוות דעתו של היועץ המשפטי של רשות שדות התעופה שאמר שהדבר יתיר את ההתמודדות לכנסת.

עניינו של עידן עלה בפני ועדת הבחירות לאחר שיו"ר הוועדה, השופט חנן מלצר, פנה למפלגת הליכוד וליועמ"ש אביחי מנדלבליט בנושא. עידן, הנחשב למקורבו של השר חיים כץ, הבין לאחר נושבת הרוח ומשך היום את מועמדותו.

 

בראיון ל"הארץ" אמר לאחרונה עידן כי "ראש הממשלה סתם מתנפל על הוועדים". עידן התייחס לביקורת שמתח נתניהו על הצטרפותו של ניסנקורן למפלגת 'כחול-לבן'. "הוועדים עושים עבודה חשובה ובשיתוף פעולה עם ההנהלה, במקומות שנקראים כביכול חזקים. אני לא חייב להסכים עם כל מה שאומרים. אני לא יודע מה זה מונופולים. הוועדים מספיק אחראים, דואגים לעובדים, זה לא אמור להיות משהו שכביכול לא טוב וצריך לקבל התקפות מכל הכיוונים. מה הדבר הרע מזה?".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20