בתגובה לסרטון שפרסם אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו, בו הציע לאיראנים עזרה בהתפלת מים, צייץ פרופיל מזוייף המתחזה לשר החוץ של צפון קוריאה, רי יונג הו, בשפה הקוריאנית: "חברים קוריאנים! ישראל רוצה לראות את קוריאה מושמדת. היהודים הציונים הם הסרטן של שלום העולם". באנגלית הוא הוסיף: "הסירחון הציוני נתניהו מציע מים לאיראן. הוא פושע / שקרן שלא ישלח. בינתיים הוא יכול להטיח עצמו לתת מים לעזה, אבל הוא הורג אותם במקום". כך נחשף ב'Times Of Israel'.

דובר משרד החוץ השיב לפרופיל המזוייף וכתב: "בצד החיובי, אתה עוקב אחרינו בטוויטר ומגיב. בצד השלילי, אתה מעליב אותנו בלי סיבה. ישראל היא אומה רודפת שלום, המגינה על עצמה אל מול המשטר האיראני האכזרי ומלא השנאה שמבקש להשמיד אותה".

הדברים נאמרים על רקע מפגש הפסגה הצפוי להתקיים לפנות בוקר מחר בין שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ. קודם לכן האשים רי המתחזה את ישראל בכך שהיא "עובדת שעות נוספות כדי לגרום לפסגה בסינגפור להיכשל. היא שונאת את צפון קוריאה". בדבריו, שצייץ בטוויטר, הוא הוסיף: "אנחנו מתכוננים לפסגה של טראמפ וקים, אבל לא יכולים להתעלם מכך שהציוני המסריח נתניהו מנסה לבודד את איראן באירופה".

"היהודים הציונים הם הסרטן של שלום העולם". שר החוץ הצפון-קוריאני רי יונג הו. צילום: רויטרס

 

כזכור, אתמול פרסם ראש הממשלה סרטון בחשבונות הרשתות החברתיות שלו, המציע לעם האיראני טכנולוגיה תוצרת ישראל שתסייע להם להתפיל מים בניסיון להתמודד עם המחסור הכבד במים במדינה. "היום הצעתי הצעה חסרת תקדים לאיראן שיכולה לעזור להציל אינספור חיים", כתב.

 

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20