חדשים בתחום ניהול העסקים? רוצים להגשים את החלום שלכם בתחום המלונאות והתיירות, האפייה והבישול או ארגון האירועים, אך לא מוצאי את הידיים והרגליים? ובכן, אי אפשר להאשים אתכם, כי פתיחת עסק כוללת בראש ובראשונה הרבה התעסקויות עם כספים וביורוקרטיה. מטבע הדברים, לא תמיד יש לכם ניסיון בנושאים אלה, ולכן כדאי לפנות לרואה חשבון מקצועי שיראה לכם את הדרך.

איך פותחים תיק עוסק מורשה?

אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לעשות כבעלי עסקים הוא פתיחת תיק עוסק מורשה. על מנת לפתוח את התיק בהצלחה, עליכם לגשת למחלקת הגבייה המצויה בסניף מע"מ הקרוב לאזור המגורים. לצורך פתיחת התיק תצטרכו להצטייד במסמכים הבאים:

  • צילום תעודת זהות וספח.
  • אם העסק נמצא בשכירות, חשוב לצרף צילום הסכם שכירות.
  • צילום של המחאה מבוטלת המעידה על קיום חשבון בנק.
  • על מנת לפתוח עוסק מורשה, תצטרכו למלא טופס שיינתן לכם במקום.

אתם יכולים לפתוח את התיק באופן עצמאי, אך אם אתם מעוניינים לחסוך בזמן יקר, תוכלו להתייעץ עם רואה חשבון שינחה אתכם לאורך כל התהליך.

יש רואה חשבון בתל אביב

רואה חשבון בתל אביב הוא איש מקצוע מבוקש למדיי. זאת משום שבעיר הגדולה ישנו מספר גדול של בעלי עסקים וחברות המחפשים משרד שינהל את ענייני הכספים שלהם. כאשר מחפשים רואה חשבון, חשוב לוודא שמדובר באדם מקצועי שעבר הכשרה מיוחדת. מעבר לכך, גם הניסיון מעיד בעד עצמו, ולכן כדאי לבחור במשרד רואי חשבון שיש להם ניסיון של כמה שנים בתחום. כמו כן, גם בעידן האינטרנט, המלצות מפה לאוזן תקפות ביותר. אתם יכולים להתייעץ עם חברים טובים כדי להגיע לרואה החשבון המתאים.

בעת רכישת קרקע חשוב להכיר את המיסים

עניין נוסף שבו עוסקים במשרד רואי חשבון הוא מס שבח מקרקעין. זהו מס שנוהגים להטיל על הרווחים מכלל מכירת המקרקעין. חישוב גובה המס מורכב למדיי, ועל כן מומלץ להיעזר ברואה חשבון לצורך העניין. כמו כן, במקרים מסוימים ניתן לקבל פטור מהמס. לדוגמה, אם מדובר במכירה של דירת מגורים יחידה.

אתם בוחרים את המשרד שלכם

אם אתם מחפשים רואה חשבון לחברות שיעשה לכם מעט סדר בכל הניירת, משרד רואי החשבון זיידה ושות' עומד לשירותכם בכל עת ומציע שירותים איכותיים כמו ייעוץ מס, הפקת מאזנים ודוחות שנתיים, טיפול בחשבוניות ועוד.

כתבה זו פורסמה בשיתוף פעולה עם פורטל פיננסי.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20