במהלך סוף השבוע נכרתו 200 גפנים ועצי דובדבן בכפר עציון. מדובר בשטח חקלאי על אדמות קק"ל שמעבדים אותם אנשי כפר עציון ושבהם מגדלים כאמור גפנים ועצי דובדבן בתא שטח שנקרא אוכף המוכתר ושכבר סבל מהתנכלויות.

השחתת העצים והכרם בכפר עציון. צילום: ירון רוזנטל

ירון רוזנטל, מנהל ביית ספר שדה כפר עציון וחבר הקיבוץ, הגיב בכאב למראה שגילה הבוקר: "מהערבים בני בליעל מהכפר הסמוך בית אומר שביצעו את הפשע אין לנו שום צפיות. רק מעצמנו. כבר מספר שנים שמתנהל כאן מאבק עיקש על כל דונאם וכל עץ ובינתיים כפר עציון בודד בחזית. ללא תמיכה של המדינה והמועצה אנחנו חשופים בצריח. עצוב".

אמיתי פורת מזכ"ל הקיבוץ הדתי ותושב כפר עציון אמר כי "ההתיישבות היהודית בגוש עציון היא חלק בשרשרת ארוכה של נוכחות יהודית באזור. לצערי כמו חקלאים אחרים גם אנחנו סובלים לעיתים מהטרור החקלאי. אנחנו פועלים מול הגורמים הרלוונטים ושרי הממשלה כדי שיצטרפו ביתר שאת למאבק מתוך ההבנה שהיכן שתעבור המחרשה שם יקבע הגבול".

ראש המועצה גוש עציון שלמה נאמן תקף: "אני רואה בחומרה את השחתת המטעים בכפר עציון על ידי מחבלים מכפרים ערביים שכנים. יש מי שקשה לו לראות את הצלחת החקלאות הענפה וההתיישבות המשגשגת. עלינו לנקוט צעדים בכדי למגר תופעות אלו ולהלחם בטרור בכל צורותיו האכזריות. אני קורא לממשלה ולכוחות הביטחון לטפל באותם משחיתים ולהענישם במלוא חומרת הדין. אנו נמשיך בגאווה לגדל ולטפח את החקלאות שלנו ללא כל חשש".

בחודש שעבר, עקרו פורעים ערבים עשרות עצי גפן בכרם בבעלות יהודית בחברון. הכרם ממוקמת בתל חברון העתיק, בסמוך לשכונת אדמות ישי (תל רומידא) – בחלקה השייכת לקהילה היהודית העתיקה בחברון.

השחתת העצים והכרם בכפר עציון. צילום: ירון רוזנטל

 

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות