זהבי לאחר הארכת חוזהו. צילום: אינסטגרם

 

בהודעה משותפת שפורסמה הבוקר בסין, ערן זהבי וגוואנגז'ו R&F הודיעו היום על חוזה חדש שהחלוץ חתם עליו. חוזה לשלוש העונות הבאות, שכרו של הכוכב הישראלי שודרג והוא ירוויח 10 מיליון דולר לעונה. לזהבי מובטח חוזה בסיס של 30 מיליון דולר בשלוש שנים, החוזה הגבוה ביותר שספורטאי ישראלי חתם עליו מעולם.

זהבי הכניס בחוזה את כל הסעיפים האפשריים בנוגע למענקים, כולל מיליון דולר מענק על אליפות. זהבי, שסיים בעונה האחרונה כמלך השערים עם 27 שערים, יקבל מיליון דולר אם יזכה שוב בתואר מלך השערים. כרגיל, זהבי השאיר את סעיף המענקים לכל שער, הוא יקבל 20 אלף דולר על כל שער שיכבוש.

זהבי חותם על חוזה חדש. צילום: אינסטגרם

 

בהודעה באינסטגרם הפרטי שלו כתב זהבי: "שמח להודיע לכם שחתמתי על חוזה חדש ל-3 שנים נוספות במועדון שלי, מודה לכולם על האמון והתמיכה מהרגע הראשון, אנחנו ממש לפני פתיחת העונה החדשה בתקווה שהיא תהיה יותר טובה מהעונה הקודמת שיהיה בהצלחה ותזכרו עבודה קשה תמיד משתלמת בסוף… הגיע הזמן להתחיל הכל מהתחלה".

הרבה ביקורות ספג זהבי על המעבר ל-R&F בסין, אבל חוסר הערכה לגבי רמת הליגה וההצלחה שלו בליגה חלשה מאוד לא גרמה לזהבי לעזוב את הליגה הסינית. השחקן המוכשר אמר בשיחות סגורות כי הוא יסיים את הקריירה כאדם עשיר, יש לו את כל התארים החשובים בליגה הישראלית וציין כי חוזה חלומי כמו שהוא קיבל כל שחקן היה חותם בסין. צודק.

ערן זהבי. צילום: האתר הרשמי של גוואנגז'ו R&F

 

בקיץ 2016 זהבי נמכר ב-8 מיליון דולר. הוא כבש בחצי עונה 11 שערים ב-15 משחקים בעונה שעברה הוא סיים כמלך השערים עם 27 שערים שסידרו לו את התואר החשוב כדורגלן העונה בליגה הסינית, תואר שבארץ לא רבים ידעו להעריך, אבל עם סוללת הכוכבים ברמה העולמית ששיחקו בסין, ההישג של זהבי עצום גם אם לא מדובר בליגה הכי איכותית בעולם.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20