ערוץ החדשות הבינלאומי i24NEWS משודר החל מהיום (ד') גם בישראל. מדובר למעשה בערוץ שהושק בנמל יפו כבר לפני 5 שנים עם מערכת חדשות שנחשבת למודרנית וחדישה. המערכת צברה במשך הזמן מעמד והשפעה בקרב דוברי אנגלית, צרפתית וערבית – השפות בהן משדר הערוץ. מטרת הערוץ עד היום הייתה להעביר את חדשות המזרח התיכון לעולם, אלא שעד לתיקון החקיקה האחרון, לערוץ אסור היה לשדר חדשות מישראל.

מימין לשמאל: שר התקשורת איוב קרא, מנכ"ל הערוץ פרנק מלול ויו"ר מועצת הכבלים והלווין ד"ר יפעת בן חי שגב. צילום: עידן מלכה

 

הערוץ קיבל לאחרונה את אישור מועצת הכבלים והלוויין לשדר בישראל, והחל מהיום ישודר ב-HOT. הערוץ בשפה האנגלית ישודר באפיק 34 וכן באפיק 200 כחלק מחבילת ערוצי החדשות הבינלאומיים, הערוץ בשפה הצרפתית ישודר באפיק 144 כחלק מחבילת הערוצים בצרפתית והערוץ השלישי, בשפה הערבית, יהיה זמין בקרוב באפיק 174. כמו כן, החלו מגעים לשידור ערוצי i24NEWS מול ספקיות הטלוויזיה נוספות. "אנחנו עובדים במרץ מול כל הספקיות על מנת להעלות את שלושת הערוצים בכל הפלטפורמות האפשריות", מבהיר המנכ"ל מלול.

כיום מונה הרשת כ-400 עובדים, מתוכם למעלה מ-200 עיתונאים ברחבי העולם. מאז הושק ביולי 2013, התרחב הערוץ והקים אולפנים נוספים בפריז, לוס אנג'לס, וושינגטון ולפני כשנה השיק אולפנים בטיימס סקוור, ניו יורק. הערוץ משדר חדשות 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע, כאשר לוח השידורים מורכב משני מקבציי פריים טיים: הראשון על פי שעון אירופה והמזרח התיכון והשני לפי שעון ארצות הברית. כיום, הערוץ זמין לעשרות מיליוני בתי אב ברחבי העולם באמצעות חברות הכבלים והלוויין. בנוסף, הערוץ מפעיל אתר אינטרנט ואפליקציית חדשות, בהם ניתן לצפות בזמן אמת בשידורי הערוץ.

 

"האתגר הבא שלנו הוא להקים ערוץ רביעי – בשפה העברית"

"עליתי עם משפחתי לישראל על מנת לבנות את i24NEWS, עם חזון להשיק ערוץ שיציג לעולם את האירועים בישראל ובמזרח התיכון באופן הוגן ומאוזן", מסר מנכ"ל הערוץ פרנק מלול. "מאז גדלנו משמעותית וכיום אנחנו פועלים בכל העולם כערוץ חדשות בינלאומי שבסיסו בלב המזרח התיכון, והערוץ משמש סמל לדו-קיום באזור. עברנו כברת דרך וביססנו את i24NEWS כערוץ חדשות אמין, תחרותי, מאוזן ועצמאי. אני רוצה להודות למייסד והבעלים של i24NEWS, פטריק דרהי, אשר מבין את חשיבותה של רשת חדשות עצמאית ואני מתחייב כי i24NEWS תישאר רשת עצמאית. צוות הערוץ ימלא בקפדנות אחר כללי האתיקה והרגולציה".

עוד הוסיף מלול, כי "כעת, אחרי שהשגנו מטרה זו, לשדר את i24NEWS באנגלית, ערבית וצרפתית בישראל, הגיע הזמן לעבור לאתגר הבא: כחלק מהרפורמה של השר לפתוח את שוק התקשורת ולאפשר לכמה שיותר ערוצים לשדר בזירה חופשית ותחרותית, זה הזמן לדבר על ערוץ רביעי של i24NEWS – בעברית".

"שידור חדשות בערבית מישראל – התשובה לאלג'זירה"

לדברי שר התקשורת איוב קרא, שנכח במעמד ההשקה היום, "אני שמח שוועדת הכלכלה ולאחר מכן מליאת הכנסת החליטה לתקן זאת, וכעת גם הצופה הישראלי יוכל ליהנות מהחדשות שנעשות כאן בארץ, וגם בניו יורק, ובפריז, ובכל מקום שמייצר חדשות ראויות לשידור".

בשלב זה עבר לדבר גם בשפה הערבית והדגיש כי "הערוץ ושידור חדשות בערבית מישראל, הוגנות, הגונות ומאוזנות, הוא התשובה לערוץ הקיצוני אלג'זירה, הערוץ שמסית ומשרת את הטרור".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20