חאלד אבו מוך הוא ערבי מוסלמי ישראלי אוהב ישראל מובהק. לפרנסתו עובד חלאד באחד מבתי המלון בירושלים. בשבוע שעבר כאשר ייצא להפסקת קפה גלש חלאד בדף הפייסבוק שלו  אחד מהעובדים הערבים במקום ראה  שבתמונת הפרופיל של חלאד יש דגל ישראל, והחל לקלל אותו ולאיים עליו.

חלאד אבו מוך בתוכניתנו "זה היום"

לאחר שסיים את עבודותו יצא חלאד לביתו. אותו עובד עקב אחריו וזרק אבן על ראשו, חאלד פונה לבית החולים, נזקק לתפרים בראשו ושוחרר כעבור כמה ימים עקב סחרחורות שפקדו אותו.

בתוכניתנו "זה היום" עם רינת ספיבק  אמר חלאד כי הוא רגיל לתגבות כאלה "התגבות האלה זה רגיל, בכל מקום שיש ערבים קיצוניים כאלה, לא נשברתי מהם, למה יש הרבה כאלה."

חלאד מבקש להדגיש כי הוא לא מפחד ושום דבר לא ישבור אותו "למה שאני יפחד? אנחנו לא צריכים לפחד מהם. הם צריכים לפחד ממני, לא אני אפחד מהם. למה אני הולך לכיוון הנכון. זה האמת פה אני גדלתי, פה אני פתחתי את העיניים של וראיתי את דגל המדינה. לא היה דגל של פלשתין איפה שנולדתי. מגן דוד זה אני זה מה שאמא שלי גילדה אותי"

חלאד אבו מוך מקבל טיפול רפואי. פייסבוק
חלאד אבו מוך מקבל טיפול רפואי. פייסבוק

כעת הוא מבקש להעביר מסר חשוב: "אף אחד לא יסתום לי את הפה! זה רק חיזק אותי יותר בדרכי לאהוב את המדינה הנפלאה הזו ואני לא לבד. יש במדינה הזו ערבים שלא מוכנים לחיות בפחד. חבל שיש אנשים שלא מבינים מה זו דמוקרטיה וחיים במציאות אלימה וברברית. איזה עתיד יש להם?

 

חגי סימן טוב

חגי סימן טוב