הטרור החקלאי: פגיעה חקלאית קשה הבוקר (ראשון) בנוקדים שבגוש עציון. פלסטינים נכנסו בשעות הבוקר המוקדמות לחלקה שניטעה על ידי תושבי נוקדים לזכר הנערה אורי אנסבכר הי"ד, עקרו כחמישים עצים מתוך בורות הנטיעה וגנבו את רובם.

אורי אנסבכר הי"ד

 

החורשה הטרייה ניטעה ביום שישי האחרון, אז פרצו עימותים בין פלסטינים שפלשו למקום לבין התושבים. הצבא הרחיק את הפולשים והנטיעות המשיכו. הבוקר, כאמור, גילו התושבים כי העצים נעקרו ורובם נגנבו.

כזכור, אנסבכר הי"ד, בת שירות, נרצחה באכזריות ע"י המחבל המוכר לשב"כ ערפאת ארפאעיה בדקירות סכין סמוך לעין יעל בדרום ירושלים.

 

האלוף במיל' עוזי דיין אמר: "הטרור החקלאי ממשיך לפגע, הפעם בנוקדים. צו השעה לתגבר את פעילות מ"י, צה"ל ומג"ב בגליל ובנגב ביו"ש ובבקעת הירדן. ולהחמיר את הענישה. אני גם מקיים, שומר עם קבוצת קצינים במיל' כל חודש מזה כעשור. קורא גם לכם להתנדב לשומר החדש. את העצים נשתול שוב ונשמור עליהם, אותנו לא יעקרו מארצנו!".

ראש המועצה אזורית גוש עציון, שלמה נאמן, אמר בתגובה: "רק לפני שבוע היינו עדים לטרור חקלאי בכפר עציון והנה אנו עדים שוב לטרור בחקלאות היהודית על ידי שכנינו. אסור שתופעה זו תמשיך ותביא לגל גדול של הרס בחקלאות הישראלית. מדינת ישראל חייבת להגדיר את הטרור החקלאי כטרור לכל דבר ולהביא פתרון לתופעות אלו שקורות ברחבי מדינת ישראל הן בצפון, הן בדרום והן ביהודה ובשומרון. חייבים לנקוט ביד קשה ולהתייחס לאירועים אלו כפיגוע טרור לכל דבר. אסור להגיע למצב שזה יגיע לחיי אדם. זה צו השעה וצריך להדליק נורה אדומה למקבלי החלטות".

עימותים עם פלסטינים על רקע נטיעת עצים בנוקדים. צילום: עמית ברק/TPS

מוקדם יותר החודש נכרתו 200 גפנים ועצי דובדבן בכפר עציון. מדובר בשטח חקלאי על אדמות קק"ל שמעבדים אותם אנשי כפר עציון ושבהם מגדלים כאמור גפנים ועצי דובדבן בתא שטח שנקרא אוכף המוכתר ושכבר סבל מהתנכלויות.

במהלך ינואר, עקרו פורעים ערבים עשרות עצי גפן בכרם בבעלות יהודית בחברון. הכרם ממוקמת בתל חברון העתיק, בסמוך לשכונת אדמות ישי (תל רומידא) – בחלקה השייכת לקהילה היהודית העתיקה בחברון.

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות