לפנות בוקר התקבל דיווח במשטרה על אירוע שוד במהלכו ניסו שני ערבים לשדוד באיומי אקדח תחנת הדלק בצומת מסמיה הסמוכה לקריית מלאכי. לאחר שניסיונם לא צלח, נמלטו החשודים מהמקום ועשו דרכם אל היישוב גן יבנה.

צילום: דוברות המשטרה

 

בהמשך לכך, מעט לאחר השעה 6 בבוקר, אזרח שהבחין בהם מנסים לפרוץ לבית עסק במרכז המסחרי דיווח על כך למוקד המשטרה, תוך שמסר את תיאור רכבם של החשודים. ניידת שיטור שהגיע לכיוון בית העסק הבחינה ברכבם של החשודים נמלט לכיוון היציאה מהיישוב וניידת נוספת שנערכה לקראת הרכב החשוד הבחינה ברכב המגיע לעברה אך זה החל במנוסה נגד כיוון התנועה בניסיון להימלט.

בהמשך, נכנס הרכב החשוד אל שכונת המכבים ביישוב שם פרקו החשודים מרכבם והחלו במנוסה רגלית בשדה סמוך. שוטרים שהוכוונו למקום זיהו את החשודים והחל מרדף רגלי ממושך אחריהם עד שהצליחו השוטרים לבצע את מעצרם של השניים, שוהה בלתי-חוקי תושב יאטה ותושב תל שבע. בחיפוש עליהם אותרו מפתחות רכבם של החשודים שננטש זמן קצר לפני כן, ובחיפוש בו מצאו השוטרים אקדח דמה, מגזרי פח ושק יוטה.

שני החשודים הועברו לחקירה בתחנת המשטרה גן יבנה ובהמשך היום הוארך מעצרם בבית המשפט בחמישה ימים נוספים, עד יום שני, לטובת המשך החקירה בה יבדקו חוקרי המשטרה את מעורבותם של החשודים במקרים נוספים.

צילום: דוברות המשטרה
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי