שורה של החלטות אנטי-ישראליות התקבלו אתמול (שישי), בעצרת האו"ם כולל אחת ממנה עולה: לישראל אין כל קשר לבירתה. שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, אמר בפני העצרת: "ב-71 שנים מאז החלטת החלוקה הפלסטינים בחרו להישאר מאחור בזמן שישראל הפכה לדבר פלאי".

לפי האו"ם אין להם קשר לירושלים. יהודים מתפללים בכותל המערבי, אילוסטרציה. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

 

"כל הפעולות שנקטה ישראל ככוח כובש להחלת חוקיה, שיפוטה והמינהל שלה על העיר הקדושה ירושלים הן בלתי חוקיות ולפיכך בטלות ומבוטלות ואין להן שום תוקף בכלל", נכתב באחת ההחלטות עליה הצביעו חברות העצרת הכללית של האו"ם במהלך סוף השבוע. 143 מדינות הצביעו בעד שורת ההחלטות, 11 נגד ו-14 מדינות נמנעו.

הישיבה, שהתקיימה במושב המסורתי של העצרת לציון ההצבעה ההיסטורית בכ"ט בנובמבר. נוסחי ההחלטות בה מועלים מחדש בכל שנה במה שהפך לפסטיבל להלקאת ישראל. הפעם העצרת קבעה שש החלטות, ובהן החליטה שיש להחרים את ההתנחלויות.

כדי להפוך את הסיפור למגוחך במיוחד קבעה העצרת הכללית שעל ישראל לסגת מרמת הגולן. בסך הכל התקבלו שש החלטות אנטי-ישראליות, ריטואל שחוזר ונשנה כל שנה, כשנוסחי ההחלטות ממוחזרים כל פעם. 143 מדינות הצביעו בעד, 11 נגד ו-14 נמנעו.

גם את זה רוצה האו"ם לקחת מישראל? ראפטינג ברמת הגולן. צילום ארכיון: חיים אזולאי, פלאש 90

 

על פי אחת מההחלטות, קראה העצרת "לכבד את הסטטוס קוו של המקומות הקדושים בירושלים, לרבות חראם אל שריף, ברוח הכתוב ובפועל". הנוסח אינו מתייחס לשם העברי, הר הבית.

בנאום שנשא בעצרת שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, הוא פנה לפלסטינים: "תשנו את הסרבנות שלכם. ישראל כאן כדי להישאר". לאחר מכן הוציא דנון ספר תהילים והקריא בו מעל בימת העצרת הכללית של האו"ם.

תפילה למען עם ישראל בבימת העצרת הכללית

יְהוָה–עֹז, לְעַמּוֹ יִתֵּן; יְהוָה, יְבָרֵךְ אֶת-עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם – תפילה שנשאתי למען עם ישראל מעל בימת העצרת הכללית. צפו ושתפו. שבת שלום

פורסם על ידי ‏Danny Danon – דני דנון‏ ב- יום חמישי, 29 בנובמבר 2018

אלון מליק

אלון מליק