לפני שבועיים חשפנו בערוץ 20 על התיסכול של חברי הכנסת ממפלגת העבודה בנוגע להתנהלותו של היו"ר אבי גבאי. בין המקטרגים: עמיר פרץ ואפילו שלי יחימוביץ'. התחושה במפלגה היא שגבאי נוהג כדיקטטור, ממעט לשתף את בכירי המפלגה בתוכניותיו ואף עורך סקרי פופולאריות בציבור שתכליתם להבליט את חברי הכנסת הנחשבים אהודים על פי ממצאי הסקרים.
היום, בישיבת סיעה שכללה באופן חריג רק את חברי מפלגת העבודה, ללא נציגי המחנה הציוני, עקץ עמיר פרץ את גבאי והתנהלותו הפנים-מפלגתית. פרץ אמר, תוך שהוא עוקץ את חבריו לסיעה שמבקרים את גבאי מאחורי הקלעים אך נמנעים מלבטא את התחושות שלהם כלפי חוץ:" מפלגת העבודה הפכה שתקנית וצייתנית, אני לא זוכר מצב כזה במפלגה. אסור לנו להגיד כלום, ממש כמו במנזר השתקנים."
פרץ נגד גבאי. צילום: פלאש 90
גבאי העדיף לא להתייחס לביקורת. הוא מצידו ביקש להעביר מסרים של הרגעה לחבריו למפלגה. לדבריו, לפי כל הסקרים שעורכת המפלגה- ציפי לבני לא עוברת את אחוז החסימה אם תתמודד לבדה בבחירות הבאות. מהדברים לא ניתן להבין מה התוכניות שלו לגבי המשך שיתוף הפעולה בין מפלגת העבודה ללבני ואנשיה.
גבאי הוסיף ואמר שישתדל למעט בשיריונים לרשימה לכנסת, ולעשות זאת באופן מדוד, זאת מתוך הבנה לקושי של חברי הכנסת להתמודד בפריימריז ולהיבחר בדרך הדמוקרטית. בכך הוא ניסה להרגיע ביקורת מבית על רצונו הלא מוסתר של גבאי לחזק את הרשימה בדמויות בולטות מחוץ למפלגה, למשל כאלה בעלי ניסיון ביטחוני.
גבאי גם עקץ את חברי מפלגתו וטען שרבים מהם נמנעים מלמתוח ביקורת על התנהלות הח"כים של כולנו ויש עתיד בגלל חברויות אישיות, לדבריו.
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20