דגלי סודן ואריתראה תלויים בדרום תל אביב. מתוך עמוד הפייסבוק שפי פז בחזית
דגלי סודן ואריתראה תלויים בדרום תל אביב. מתוך עמוד הפייסבוק שפי פז בחזית

עיריית תל אביב תלתה ברחובות השכונה נווה שאנן את דגלי סודן ואריתראה. הדגלים נתלו לקראת פסטיבל שמקיימת העירייה בדרום תל אביב במהלך חג החנוכה ונקרא "מנורת לילה". אך הוסרו בלחץ האזרחים. הפעילה החברתית שפי פז: "להדליק אש בתוך חבית של דלק".

בפוסט שפרסמה פז בפייסבוק פז היא גינתה את תליית הדגלים: "עיריית תל-אביב איבדה את פירור הבושה האחרון", כתבה. וקראה לעוקביה למחות על הפעולה ולפעול להסרת הדגלים: "כולם, תציפו את הדף של העירייה ושל חולדאי. תתקשרו למוקד 106. תציקו. אנחנו נוריד את הביזיון הזה בדרך זו או אחרת".

בשיחה עם 'ערוץ 20' הבוקר אחרי הסרת הדגלים אמרה פז כי "הדגלים הוסרו בעקבות הלחץ שלנו".

"כל ישנה ישנם עימותים על העירייה סביב הפסטיבל", היא מספרת על הפסטיבל שמתקיים בשכונות הדרום זו הפעם הרביעית. "אין בפסטיבל שום דבר שמדבר לתושבים המקומיים, או שמבטא את התושבים המקומיים".

 

דגלי סודן ואריתראה תלויים בדרום תל אביב. מתוך עמוד הפייסבוק שפי פז בחזית

"לשלושה ימים מוחקים את נווה שאנן, מקשטים אותה". "כבר אתמול בלילה קבלנו הודעות המומות מתושבי דרום שאנן עם צילומים ותמונות, על הבוקר הפעלנו את כל הלחץ שיכלנו על עיריית תל-אביב, והם הבינו את הטעות שלהם והורידו את הדגלים".

"יפה שהם הורידו,אבל איפה הייתה החשיבה מראש? הם שמו דגלים של 24 מדינות – כל המדינות שיש בהן איזה אזרח שגר בנווה שאנן, וביניהם דגל ישראל אחד".

מטעם עיריית תל אביב נמסר בתגובה: "במסגרת פסטיבל "מנורת לילה" שנועד, בין היתר, לקרב בין הקהילות השונות בשכונה דרך אומנות ותרבות, נתלו דגלים של 25 מדינות, בניהן גם של סודן ואריתריאה. אולם לאור בקשות תושבים להסיר את הדגלים, החליטה העירייה להסירם, מתוך התחשבות ברגשותיהם".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20