בעיריית חיפה אישרו העברת תקציב של 1.2 מיליון שקלים לתיאטרון הערבי אלמידאן שהעלה על במותיו הצגה המביעה הזדהות עם המחבל וואליד דקה שרצח את החייל משה תמם הי"ד – כך דווח באתר "כלבו – חיפה והצפון".

על פי הדיווח, התקציב הענק אושר בהתנגדות של רק ששה מחברי המועצה. 11 מחברי מועצת חיפה הצביעו בעדו.

תיאטרון אל- מידאן
תיאטרון אל – מידאן. צילום: Hanay, ויקיפדיה

בחודש שעבר דווח כי בדיון של בית המשפט העליון בעתירת תיאטרון אל מידאן, אמר הנשיא אסתר חיות כי "לפי מבחני התמיכה לא מגיע לתיאטרון תקציב". זאת לאחר שבדיון בעתירת תיאטרון אל מידאן על הקפאת תקציביו לשנים 2016 ו-2017, טענה המדינה כי המוסד אינו עומד בתנאי הסף הנדרשים מתיאטרון רפרטוארי קטן.

באלמידאן עתרו לבג״ץ נגד משרד התרבות ושרת התרבות מירי רגב, בדרישה למתן צו ביניים שיחייב את משרד התרבות להעביר לתיאטרון את כספי התמיכה לשנים 2016 ו-2017, על סך של יותר משני מיליון שקלים. העתירה באה על רקע ההקפאה המתמשכת של תקציב התיאטרון המסית על ידי משרד התרבות לשנים אלה. כאמור, למרות ההקפאה בעיריית חיפה בחרו להמשיך ולתקצב את המוסד.

יניב בן שושן, מטה הליכוד חיפה, אמר: "לצערנו ההצגה של אלמידאן נמשכה גם במועצת העיר, כשרוב חברי המועצה יודעים שיהיה רוב להעברת התקציב ולכן ממילא הצבעתם לא תשנה דבר והתקציב יעבור. עצוב שכך מתנהלת העירייה. במקום לשמור על זכרם של חללי מערכות ישראל, העירייה מממנת פעילות של הסתה וטרור מכספי הארנונה המופרזת שהיא גובה. דווקא בזמן אירועי "החג של החגים" והניסיון לקירוב לבבות, העירייה מעמיקה את הקרע, פוגעת בבטן הרכה של הציבור היהודי ורומסת כל ערך לאומי למען שמירה על הכיסא וקיום הסכמים קואליציונים שעולים לנו בדם".

תגובת עיריית חיפה בנושא תיאטרון אל מידאן: "מועצת העיר מאשרת בתחילת כל שנת כספים תבחיני תמיכה כאשר כל מוסד ציבור שעומד בתבחינים אלה זכאי לקבל תמיכה. תיאטרון אל מידאן עמד בכל הקריטריונים המקצועיים שנקבעו על ידי מועצת העיר ואושר על ידי המפקח המקצועי. התמיכה אושרה אתמול בישיבת במועצת העיר בהתאם לנוהל תמיכות".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20