כאשר אנו מעצבים את חדר הילדים איננו נותנים את דעתנו רק למבנה החדר והריהוט הפונקציונאלי המצוי בו, אלא גם ואולי בעיקר למראה הכללי של חדר הילדים ולאווירה שהוא משדר. חדר ילדים ללא קו עיצובי מתאים  עלול לשבש את ההנאה היומיומיות שלנו ושל ילדינו בחדר, בעוד סביבת חדר ילדים יפה ומעוצבת תגרום לנו ולקטנטנים הנאה רבה בשימוש היומיומי בכל ההיבטים הפונקציונאליים והוויזואליים.
חדר הילדים הוא מעין בית קטן , ממלכה עבור הנסיכים והנסיכות שלנו ולכן חשוב שהתחושות יהיו נעימות ומזמינות .

אביזרים קטנים לחדר הילדים עושים את כל ההבדל

אחד הדברים הראשונים שמומלץ לבצע כאשר מעצבים או מחדשים  את חדר הילדים הוא לבצע התאמה של האביזרים המשלימים לקו העיצובי אותו נרצה לתת לחדר. נוכל להשלים את עיצוב שידת ההחתלה באמצעות ידיות מעוצבות , לאבזר את דלת הכניסה לחדר ב אותיות מעוצבות לחדר הילדים ולבצע השלמות עיצוביות עם מתלה, מראה מאוירת לחדר הילדים ומד גובה מעוצב..

השולחן והכסאות שיעשו את ההבדל בחדר

מילדותנו אנו זוכרים את כסאות הגן הבנויים מעץ של פעם ואשר שימשו אותנו שנים רבות למשחק, ליצירה ולהנאה/  אנו כילדים אהבנו לשחק במשחקי קופסא ולצייר ולהכין יצירות ואף לאכול תוך שימוש בטיחותי ונח בשולחן וכסאות שליוו אותנו במהלך ילדותנו. מאז חלפו שנים רבות והיום משתמשים יותר בשולחנות וכסאות מחומרים תעשייתיים – כגון פלסטיק , אך עדיין מומלץ לאפשר גם לילדינו ליהנות מסט מקסים הבנוי מעץ מלא  של שולחן וכסאות לחדר הילדים – ורצוי גם שיהיה מאויר בקו נקי ועדין שיעורר את הילדים ליצירה והנאה בעולם של ימינו העמוס גירויים והסחות דעת.

פתרונות אחסון לחדר הילדים – פרקטיות ופונקציונאליות לשימוש מושכל

ריהוט ואחסון בחדר הילדים הוא הדבר העיקרי שרואים ושמשתמשים בו בחדר. בחירת הריהוט באופן שיוכל לאפסן את הצעצועים הנוכחיים וגם אלו שעשויים להתווסף בעתיד יאפשרו הנאה ושימוש בכל שטח הפנים של החדר. כוורות מעוצבות לחדר הילדים כמו גם ארגזי צעצועים לאחסון הפריטים הגדולים  יחד עם שימוש במדפים לספרים יאפשרו לילדים גישה קלה, יעילה ובטיחותית לפריטים האהובים עליהם ובכך לשהות בחדרם זמן ממושך ובהנאה מרובה.

פריטים ורהיטים לעיצוב חדר הילדים שיעשו את כל ההבדל

מעבר לשולחנות וכסאות וארגזי הצעצועים המאפיינים חדר ילדים מושלם  ניתן תמיד גם להוסיף ולאבזר:

  • מיטה – מיטה מעוצבת עם איורים ותבליטים תהווה מקום נעים לילדים לשהות בה , בייחוד בשלב המעבר מתינוקות לילדים – כך שלב ההתבגרות הראשוני יעבור עליהם ביתר קלות ובהנאה.
  • כונניות – כוורות מעוצבות לחדר הילדים יאפשרו ניצול מיטבי של החדר – אחסון פריטים גדולים וקטנים כאחד והנאה של ההורים והילדים מהמשחקים , צעצועים, פאזלים וכל המגוון הקיים בחדר.
  • מראה לחדר הילדים – מאפשרת לתת תחושת של חלל גדול יותר מהקיים, בייחוד בחדרי ילדים פונקציונליים הנבנים בבנייה החדשה , וכמובן הנאה והתפתחות ומשחק משותף של הילדים עם חבריהם ובני המשפחה.

 

20 News

20 News