רגע לאחר סגירת הרשימות לכנסת תפסנו את ראשי מפלגת 'עוצמה יהודית', ד"ר מיכאל בן ארי ועו"ד איתמר בן גביר, לשיחה על הצטרפותם ל'איחוד מפלגות הימין' – בלוק טכני יחד עם 'הבית היהודי' ו'האיחוד הלאומי' שמטרתו  למנוע אובדן קולות בבחירות.

"להיות יחיד זה לאו דווקא דבר רע", אמר בן ארי על האפשרות שישמש נציג יחיד לסיעתו בכנסת. "גם אברהם אבינו היה יחיד כשכולם מעבר אחד והוא מהעבר השני".

"הכנסת זה ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות כשניכנס לכאן נמצא את שיתופי הפעולה הראויים ובכל מקרה נאתגר את הכנסת. נשתף פעולה עם החברים שלנו בכל הדברים החשובים", הוסיף בן ארי.

"ויתרנו על האגו לטובת ארץ ישראל", הסביר בן גביר את התפשרותם על מקום 5 ו-8 ברשימה המאוחדת. "יותר חשובה ארץ ישראל, שיהיה כאן שלטון של ימין. ואנחנו מאמינים שמיכאל בפנים ובעז"ה גם אני בפנים. תהיה חגיגה גדולה ונגרור כנסת שלמה ימינה".

בן גביר השיב למתקפות משמאל: "לא רק שההצטרפות הזאת לא פוגעת – היא הולכת להביא לימין את השלטון. יש לנתניהו ממשלה וזה מה שהוא רוצה. אני מאמין שהמספרים יתאזנו עם הזמן. ואני מאמין שכל ההתקפות והמתקפות עלינו מאנשים שאומרים 'כהניסטים' – הם הראשונים ללכת עם אחמד טיבי, הם רצו לעשות קואליציה עם חנין זועבי. תלו קורה מבין עיניכם".

אילת כהנא

אילת כהנא