בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל הפחית ממאזנה של בית"ר ירושלים שתי נקודות בפועל.

בית״ר ירושלים הועמדה הערב לדין בגין הקריאות הגזעניות של אוהדיה במשחק מול עירוני קרית שמונה ברבע גמר גביע המדינה. הדיין, נעים לובין החליט להפעיל את עונש הפחתת שתי הנקודות על תנאי שהיה תלוי נגד לקבוצה בניגוד לפעמים קודמות בהן בית הדין החליט שלא להפעילו.

עלו לקבוצתם בשתי נק'. צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
עלו לקבוצתם בשתי נק'. צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים

במהלך הדיון הציג עורך הדין של בית"ר, רוני מוזסון, את הפעולות שביצע המועדון נגד הקריאות הגזעניות. בדיון אמר אלי טביב: "אני עושה מה שאף בעלים אחר לא עשה או עושה. בזכות הפעולות שלנו נקבע חוק שלושת השלבים. ביקשנו ששירים עם נופך גזעני יוכנסו לענישה ואנחנו נמשיך לפעול בכל דרך. מבחינתי, הייתי סוגר את היציע המזרחי או כל יציע שיהיו ממנו קריאות, אבל אני לא יכול לעשות את זה כי יש לקבוצה מנויים".

"בשנה הבאה לא יימכרו מנויים ליציע המזרחי ואוכל לסגור אותו", הוסיף טביב: "אלך עד הסוף עד שאמגר את הקריאות האלה ואני מצפה מבית הדין שייתן לנו יד בנושא, הוא צריך להתחשב בפעולות שאנחנו מבצעים ובמלחמה שלנו נגד הגזענות. ישנן עוד פעולות שנבצע בזמן הקרוב, לא נשב בשקט עד שהשירים האלה לא יישמעו יותר".

הדיין החליט להפעיל את העונש על תנאי למרות הדברים שאמרו טביב ועורך הדין של המועדון. בית״ר ירושלים תגיש ערעור לבית הדין העליון.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20