לה פמיליה. צילום: מתוך פייסבוק
לה פמיליה. צילום: מתוך פייסבוק

 

רק אתמול בסיום המשחק בטרנר, התפרעו עשרות אוהדים של בית״ר ירושלים, חלקם נעצרו ויובאו היום לבית המשפט להארכת מעצר והיום, חבריהם מארגון ״לה פמיליה״, ספגו עונשים במסגרת החקירה הגדולה שהחלה בגל המעצרים לפני כשנתיים.

בית המשפט לא קיבל את דרישת הפרקליטות להחמיר בעונשים ונתן גזרי דין קלים יחסית לעבירות. בפרקליטות כבר הבהירו כי ילמדו את ההחלטה ולאחר מכן יחליטו אם לערער. העונשים: דניאל אלישייב קיבל 30 חודשי מאסר בפועל, קנס כספי והרחקה של חמש שנים ממגרשי הכדורגל. על דודו מגידיש הוטלו 24 חודשים מאסר וגם כן קנס כספי והרחקה לחמש שנים מהמגרשים. ניב מנור ואביתר יוסף קיבלו עונש של 22 חודשי מאסר כל אחד, בנוסף להרחקה מהמגרשים לחמש שנים. 48 חודשים נזגרו על אליעד משה, 30 חודשי מאסר הוטלו על רן יצחקי וגדי יחיאלוב.

שופט בית המשפט המחוזי, בני שגיא, כתב בגזר הדין: "מן הראוי שידע כל איש ותדע כל אישה כי אם יבחרו לדרך האלימות ייטו בתי המשפט להשית עליהם עונשי מאסר מאחורי סורג ובריח". גזר הדין שניתן היום לשבעה חברים בארגון "לה פמיליה" אינו האחרון. נותרו עוד מספר אוהדים שממתינים לגזר הדין והפרשה הגדולה שהחלה בגל מעצרים נרחב תגיע לסיומה. השופט עוד ציין בגזר הדין: "קבוצה אלימה המונה עשרות אנשים, מתוך ארגון לה פמיליה, הפכה בעשר השנים האחרונות למכתיבת הטון, לשולטת בנרטיב, ולכזו העומדת בחזית פעילותו של הארגון. אותה קבוצה אלימה פעלה כדי לכפות את האידאולוגיה הגזענית על הנהלת בית"ר ירושלים".

מהפרקליטות נמסר: "ביהמ"ש גזר על הנאשמים עונשי מאסר בפועל בגין עבירות אלימות חמורות שביצעו במסגרת ארגון לה פמיליה. עבירות אלו בוצעו על רקע אידיאולוגי, בצורה מאורגנת ושיטתית, ללא כל התגרות מצד אוהדי הקבוצות היריבות. מדובר בפעם הראשונה בה נגזרים עונשי מאסר בפועל על חברי ארגון לה פמיליה בשל עבירות שביצעו במסגרת השתייכותם לארגון. עם זאת, אנו טענו לעונשים גבוהים יותר וביהמ"ש קבע אחרת. אנו נקרא את נימוקי גזר הדין ונשקול את צעדינו בהמשך".

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20