עו"ד יורם שפטל
עו"ד יורם שפטל

 

עורך הדין יורם שפטל יועמד לדין משמעתי על ידי ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, כאן פורסם ב"כאן". הצעד יינקט בעקבות תלונה שהגיש ח"כ אלעזר שטרן לפני כחצי שנה על דבריו של עורך הדין המצליח על הרמטכ"ל גדי איזנקוט.

עו"ד שפטל, ששימש כפרקליטו של החייל אלאור אזריה, אמר אז כי הרמטכ"ל הנו "עלוב נפש שנראה כמו פקידון שמן – שלא משדר חיילות בשל משמניו". עו"ד שפטל הוסיף אז כי רא"ל איזנקוט הוא "פקיד שמן שעבד במחלקת הביוב של העירייה".

"התבטאויותיו של עו"ד שפטל חורגות מכל קנה מידה של התנהגות בדרך ארץ", כתב ח"כ שטרן בתלונה. "דברי הבלע שהטיח ברמטכ"ל איזנקוט נועדו לפגוע בו באופן אישי, בדימויו הציבורי ובתוקף סמכותו לפקד על הצבא. כל זאת תוך התייחסות בוטה להיבטים שאין להם דבר עם הדיון המשפטי המתנהל בין לקוחו של עו"ד שפטל לבין צה"ל. באמירות מסוג אלה יש גם פגיעה לא רק במעמדו במוסד הרמטכ"ל אלא גם בצה"ל כולו. מעמד שהנו בעל חשיבות לאומית וביטחונית".

על ההתנצלות של של שפטל עד הדברים אמר שטרן: "היא נאמרה בשפה רפה, תוך הצגתה כ"הבהרה" בלבד, בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי. על פי פרסומים בתקשורת היא נאמרה רק לאחר שנדרש לכך על ידי מנכ"ל תחנת הרדיו ויו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם