פרשת המסרונים: עורך הדין יורם שפטל הגיש תלונה למשטרת רמת גן נגד השופטת רונית פוזננסקי כץ וחוקר הרשות לניירות ערך עו"ד שחם שביט, בטענה לעבירה של שיבוש מהלכי משפט ומרמה והפרת אמונים. 

עורך הדין יורם שפטל. צילום: פלאש 90

 

עורך הדין יורם שפטל הגיש היום תלונה למשטרת רמת גן כנגד השופטת רונית פוזננסקי כץ והפרקליט שחם שביט על יסוד המסרונים כפי שפורסמו בתקשורת ואינם מוכחשים. לטענתו, בכך יש עבירה פלילית מובהקת של שיבוש מהלכי משפט כמו גם עבירה של מרמה והפרת אמונים. לדברי עורך הדין שפטל, "התלונה הוגשה בשל המחדל החמור של היועץ המשפטי לממשלה שמאתמול בערב מודע לתוכן המסרונים ולא הורה הוא בעצמו על חקירה פלילית ובכך אפשר הן לשופטת והן לפרקליט למחוק את כל המסרונים שקדמו לאלה שהוחלפו ביניהם ופורסמו".

שופטת, מסרונים, חוקר, פוזננסקים, רשות לניירות ערך
פוזננסקי וההתכתבות. צילום מסך: חדשות 10

כזכור, אתמול חשף דורון הרמן בערוץ 10 את חילופי ההודעות בין השופטת רונית פוזזנסקי-כץ לאיש שאמור לבקש להאריך את המעצר לחשודים, יועמ"ש הרשות לניירות ערך עו"ד ערן שחם-שביט. בין השאר, השניים דנים בהארכת מעצרם של מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, אור אלוביץ' ועמיקם שורר – בוואטסאפ.

עו"ד שחם-שביט כתב לשופטת: "לפחות הבשורות הנחמדות שאור ועמיקם ישוחרר מחר בתנאים". בהודעה נוספת הוא כתב, "תראי מופתעת". השופטת פוזננסקי-כץ השיבה: אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת". עו"ד שחם-שביט הוסיף: "סטלה (הנלדר – מנכ"לית בזק) ואיריס (אלוביץ', רעייתו של בעלי בזק) נבקש מחר ימים ספורים. יבקשו שלושה. את בהחלט, אבל בהחלט יכולה לתת יומיים…". השופטת השיבה: "אתה ממשיך לגלות לי הכל ואני אאלץ להיראות ממש ממש מופתעת". בהמשך היא כתבה: "אולי המתווה שחשבנו עליו אינו כה רחוק מהמציאות". בהודעה נוספת כתב שחם-שביט: "זה עלה לי בדם, כמעט הרביצו לי או עצרו אותי בלהב".

דנה בהט

דנה בהט