דיון סוער התקיים הבוקר (ה') בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בו היה אמור להעיד המחבל הבדואי, חאלד אבו גודה, שרצח בחודש נובמבר האחרון את לוחם הנח"ל סמל רון קוקיא הי"ד בערד. אלא שלבסוף החליט סנגורו הפלסטיני של המחבל, עו"ד נאסר מוסטפא ממזרח ירושלים, כי גם הפעם הוא לא יעיד.

במהלך האירוע התפתח דין ודברים בין משפחת קוקיא לבין עורך דינו של המחבל. בעת שעשה עו"ד מוסטפא את דרכו החוצה, הוא קילל נמרצות את המשפחה וצעק בין היתר: "אתם בני זונות".

 

לאורך השנה האחרונה ניסה עורך הדין של הרוצח למשוך זמן ולעכב את המשפט ככל שיתאפשר. עורך דינו של המחבל החליט היום כי מרשו לא יעיד ובכך ביזה את בית המשפט.

"חבורת רוצחים מבקשים להטיל אימה על בית המשפט"

בועז, אביו של רון הי"ד, המשמש בין השאר כסגן אלוף במילואים, תהה כיצד עורך דין זה יכול להמשיך ולייצג את הרוצח ולבזות את בית המשפט. "חזינו הבוקר במופע נוסף של תיאטרון האבסורד בו חבורת רוצחים מבקשים להטיל אימה על בית המשפט", אמר האב השכול אחרי הדיון.

לדבריו, "שימוש בקללות מעין אלה בהיכל הדמוקרטיה הוא פגיעה אנושה בכבודה של מדינת ישראל. חזינו שוב בסניגור המבזה את בית המשפט. עליו להיענש בחומרה".

סמל רון יצחק קוקיא הי"ד שנרצח בפיגוע הדקירה בערד ב-30 בנובמבר 2017

אל הדיון הגיעו עשרות מקרובי משפחתו של רון, אישי ציבור ופעילים מפורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות המלוות על ידי תנועת 'אם תרצו'.

יועמ"ש 'אם תרצו', עו"ד בן ציון אדורם, אמר כי מדובר בקו אדום חדש שנחצה בתופעה בה "בית המשפט מגלה סובלנות למעשים כאלה". הוא הזכיר כי גם לפני מספר חודשים הורי המחבלים שרצחו את שיר חג'ג' הי"ד קיללו את משפחתה.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20