אפשר לבקר את נתניהו על המדיניות שלו אפשר לבקר אותו על ההתנהלות שלו, זה בסדר וזה לגיטימי. אפשר גם לא לאהוב אותו ואפילו ממש לשנוא, וגם לרצות להפיל אותו מכס השלטון, ואפילו במחיר של פמפום פרשיות צדדיות וניפוחן בתקשורת לממדי ענק.

לגיטימי גם לבקר את הנסיעה לאפריקה, הצורך, כמות המשתתפים במשלחת שמגולמת בעלות גבוהה. גם כאן נעשה סילוף שדווח תחילה על עלות של 28 מליון כאשר בפועל מדובר בקצת יותר מ-12 מיליון.

אבל להשתמש באחיו שנפל בקרב, כלומר נפל בשביל כל אחד מאותם שונאיו של נתניהו זה די שפל. בעיתון "הארץ" הפכו את אירועי 40 שנה למבצע אנטבה לחגיגת שקרים וסילופים והסוג הנמוך ביותר. אורי משגב ב"הארץ" ("ביבי הנח לאנטבה", 22.6) קרא ליוני נתניהו "מפקד חפ"ק".

ירדו נמוך. 'לילה טוב' עם אסף הראל

יוני נתניהו ז"ל נפגע תוך כדי ההסתערות, ממש בשניות הפריצה לטרמינל ובמרחק של מטרים ספורים מהדלתות, כלומר עצם העובדה שנפגע מוכיחה שלא היה "מפקד חפ"ק". אפשר כמובן להעלות דיון מחדש בפרטים ההיסטוריים אבל הנסיונות להמעיט מחלקו של יוני ז"ל מופרכים כל פעם מחדש על ידי האנשים שהיו שם במבצע.

הגישה הכללית של "הארץ" והברנז'ה הסובבת כלפי יוני נתניהו ז"ל וזכרו אינה מוסיפה כבוד לעיתון. "הארץ" קושר פעם אחר פעם את החתירה הלגיטימית שלו להחלפת השלטון עם תפקודו של קצין מבריק, שפיקד על היחידה הטובה ביותר בצה"ל במבצע הנועז ביותר והמוצלח ביותר שביצע צה"ל מעודו, תיפקד בו לעילא ולעילא ונהרג במהלכו. בבקשה תנו לו לנוח על משכבו בשלום. זה מגיע לו. אבל אפילו "הארץ" לא הידרדר לנקודת שפל מעוררת קבס כמו מגיש ערוץ 10 אסף הראל שהחליט לבזות את הגיבור ששילם בחייו כדי להציל אנשים במרחק אלפי קילומטרים, ויצר את הסרטון המביך והמשפיל המצורף. בושה וחרפה שערוץ טלויזיה ישראלי נתן את ידו לסרטון כה מתועב.

דני גלמן

דני גלמן

אני חושב שהאמת תמיד פשוטה. היא פחות או יותר חייבת להיות. היא צריכה להיות מספיק פשוטה שילד יוכל להבין אותה. אחרת יהיה מאוחר מדי. עד שתבין אותה יהיה מאוחר מדי