כ-100 מפגינים חוסמים את צומת גהה בפתח תקווה (ציר ז'בוטינסקי). לאחר שבשבוע שעבר חסמו את צומת עזריאלי וגרמו לשיבושי תנועה קשים במרכז, הפעם הגיע תורו של צומת גהה. לפני מספר דקות חסמו כ-100 עובדי חיפה כימיקלים את הצומת, הנחשב לאחד מצירי התנועה העמוסים בישראל.

"ביבי תתעורר". עובדי 'חיפה כימיקלים' חוסמים את צומת גהה

העובדים ממשיכים במאבק במחאה על הסחבת והיעדר פתרונות מידיים להבאת אמוניה לישראל, מה שמאיים על סגירת המפעל ומעמיד 1500 עובדים בסכנת פיטורים. זאת כחלק ממאבק הנהלת החברה בסגירת מכל האמוניה. כזכור, בית המשפט הורה לסגור את מכל האמוניה ולרוקן אותו לחלוטין בקביעה כי "המכל, כמו גם אניית האמוניה, מהווים סיכון של ממש לכל מי שנמצא בתחום העיר חיפה  בכל זמן שהוא". מחאת העובדים מתקיימת במקביל לישיבת הממשלה המיוחדת המתכנסת בשעה זו בניסיון להגיע לפתרון בעניינם.

"עבור כ-1500 עובדים ובני משפחותיהם שעון החול אזל", מוסרים בוועד העובדים. "הפסח הזה כולנו מובטלים. לאף אחד לא אכפת. לא איכפת מ- 1500 העובדים ובני משפחותיהם שנזרקים היום לרחוב, לא איכפת מקריסה של מפעל מפואר שמייצא בהיקף של 2.8 מילארד דולר בשנה. פשוט לא איכפת". ועד העובדים קורא לראש הממשלה להתערב, "אתה מחזיק במפתח לפתרון, רק אתה יכול להציל את העובדים. ראש הממשלה- תתערב".

עובדי 'חיפה כימיקלים' חוסמים את צומת גהה
עובדי 'חיפה כימיקלים' חוסמים את צומת גהה

 

רה"מ: "מקווה שבימים הקרובים נבוא עם בשורה"

"אנחנו מנסים לפתור את המשבר סביב מכל האמוניה", הכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה והוסיף כי "מצד אחד יש לנו מחויבות לביטחונם של תושבי הקריות, זה ברור כשמש, זה גם נושא שעלה והוא מנחה אותנו. במקביל אנחנו עושים הכל כדי למנוע את פיטוריהם של 1,500 עובדים ערב פסח, וגם פגיעה בתעשייה שעדיין לא התארגנה למימוש ההחלטה על סגירת המכל. אני מקווה שבימים הקרובים נבוא עם בשורה".

מהמשטרה נמסר כי תפעל "באפס סבלנות כלפי כל ניסיון להפר את הסדר, לסכן עוברי אורח ונהגים הנוסעים לאורך צירי התנועה".

נכון לשעה זו, יש לפנות לדרכים חלופיות.

עובדי 'חיפה כימיקלים' חוסמים את צומת גהה
עובדי 'חיפה כימיקלים' חוסמים את צומת גהה

 

המומחים של 'כלכלי בלילה' על סגירת המפעל
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20