האם אתם כמעסיקים, מודעים לזכויות המגיעות לעובדיכם? דעו כי על מנת למנוע אי הבנות ביניכם, בין העובדים ובין החוק חשוב להכיר זכויות אלו. כיום, ישנם מאגרים שיסייעו לכם להתעדכן בנושאים אלו.כמעסיקים, אתם ודאי מכירים מקרוב את שלל הבעיות האישיות והמעמסות אותן סוחבים העובדים שלכם; חלקם אינם מצליחים לסגור את החודש, טובעים באוקיינוס תשלומים בניסיון לכסות את כל ההוצאות. מעסיק טוב הינו כזה המצליח לאזן בין יעדי החברה, ובין חובתם לדאוג לעובדיהם. למרבה המזל, בפני המעסיקים עומדים מאגרי מידע משוכללים ומתקדמים המאפשרים להם לקבל את המידע הרלוונטי להם.

שכר העובד

תלוש שכר הוא נייר ערך של ממש עבור כל בני האדם העומלים על מנת להרוויח את לחמם. העובדים השכירים מקבלים אותו מדי חודש בחודשו ושמחים על ההזדמנות לעמוד בכל הוצאותיהם ואולי אף לקבל איזה בונוס קטן. אך מעבר לכך, ישנם כמה חוקים בנוגע לשכר שלא יזיק לנו כמעסיקים לדעת. לדוגמה, אי מתן תלוש הוא עבירה על החוק אשר במסגרתה יכול העובד לזכות בפיצוי בשווי של 5,000 שקלים. כמו כן, התלוש צריך לכלול מידע רלוונטי לעובד: ותק מצטבר של העובד, כמות ימי המחלה או החופשה שניצל העובד באותו החודש, החזרי הוצאות וכדומה.

אוטוריטה מידע וכלים למנהלים
אוטוריטה מידע וכלים למנהלים

שכר העובד מוגן על פי החוק!

חוק הגנת השכר נועד להגן על זכויותיו של העובד השכיר. כך, במסגרת החוק נחשב העיכוב בתשלום שכר לעבירה פלילית, ובמקרה של עיכוב כזה העובד זכאי לפיצויים. אם המעביד מלין שכר במשך שבוע, העובד יקבל 5% מכלל השכר המתעכב. לאחר מכן, גובה הפיצויים יעלה ל-10%. העובד יכול לממש את הזכות לפיצויים במקרה שבו הוא מגיש תביעה משפטית.

רכב צמוד לעובדים

כפי שאתם ודאי יודעים, במקומות עבודה מסוימים מקבלים העובדים רכב צמוד. שווי שימוש ברכב הוא סכום הכסף שישלם המעסיק לעובד אשר קיבל רכב מטעם החברה. סכום זה משתנה בהתאם למחירון ולסוג הרכב. כך קיימים הבדלים בשווי שימוש ברכב לרכב היברידי שנטען מרשת החשמל, רכב היברידי שאינו נטען מרשת חשמל או רכב חשמלי.

כשהעובד מתעייף

עבודה אינטנסיבית יכולה להתגלות כמעייפת. כדי לשנות אווירה ולצבור כוחות רשאי העובד לקחת ימי חופש: בימים אלה הוא יכול לבצע סידורים או לצאת לטיול. במקרים מסוימים קורה  שהעובד מחליט לעזוב את מקום עבודתו מבלי שהספיק לנצל את כל ימי החופשה שלו. במקרה זה הוא זכאי לבצע פדיון ימי חופשה.  אלה כמה דברים שכדאי לדעת על פדיון זה:

  • עובד זכאי לפדות ימי חופשה אשר הצטברו במשך 3 שנים, עד לרגע שבו הוא החליט לעזוב את מקום העבודה.
  • אם המעסיק מחליט לשלם פדיון חופשה בתקופת העסקתו של העובד, הוא עלול לשלם דמי פדיון לאחר שהעובד עוזב את עבודתו.
  • עובד יכול לנצל את ימי החופשה שנשארו לו גם לאחר שהודיע על סיום ההעסקה. עם זאת, 14 ימים לכל הפחות מתוך ימי תקופת ההודעה על ההתפטרות אינם יכולים לחפוף עם ימי החופשה.

כשיחסי העבודה מסתיימים

כן, גם זה קורה. גם אתם המעסיקים, וגם העובדים שלכם יכולים להחליט על סיום יחסי עובד מעביד. במסגרת הליך זה יש צורך לבצע כמה פעולות: להודיע הודעה מוקדמת על פיטורים או התפטרות, ביצוע שימוע לפני הפיטורים עצמם, מתן אישור לעובד על תקופת עבודתו בחברה, וכן דיווח על הפסקת התשלומים לקרנות כמו קרן השתלמות או ביטוח פנסיוני.

כשהידע הופך לכוח

קבוצת אוטוריטה מפתחת כלים אמינים ועדכניים, המאפשרים למנהלים ומעסיקים להפעיל את הסמכות הניהולית בתבונה ובמסגרת דרישות החוק.

כך מתאפשר למנהל להתמקד באתגרים המקצועיים, מבלי להסתכן בשגיאות יקרות.

 

20 News

20 News