תעמולת חמאס נגד משפחות הנעדרים נמשכת: בסרטון חדש שהפיצו גדודי א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, פונה תנועת הטרור למשפחות שאול וגולדין ומנסות לערער אותן מההבנה לפיה בניהן, אורון והדר הי"ד, מתים. בסרטון מושמע שיר בשפה העברית השואל בשמם של הבנים מדוע לא נעשה די לשחרר אותם מידי חמאס.

לאה גולדין בדיון הוועדה לביקורת המדינה, צילום: הדס פרוש, פלאש 90
על כוונת תעמולת חמאס. לאה גולדין בדיון הוועדה לביקורת המדינה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

באחת השורות המזעזעות ביותר בסרטון, מתייחסים בחמאס למילים הקשורות ביותר להדר הי"ד, "אף על חגורת נשקך כתבת שתי מילים שסיפרו עליך הכל, בעוז ובענווה".  בסרטון, אורכו כ-3:31 דקות, נשמע שיר הקורא למשפחות הנעדרים שלא להאמין לממשלת ישראל. "אמא, אמא, אני כאן, למה אומרים שאני מת? אבא, אמא, עשו הכול כדי שלא תצא האמת", טוענים חמאס. תחת הכותרת "רק שקרים והבל הבלים", מנסה חמאס להעביר את המסר שמדינת ישראל הפקירה את הבנים.

כזכור, אתמול התעמתה אמו של הדר הי"ד, לאה גולדין, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וטענה כי בפעולותיו, הפך את משפחתה ואת משפחת שאול לאויבי המדינה."הפכתם אותנו לאויב העם. אנחנו שלוש שנים שומעים שאתה אח שכול אבל את אח שלך החזירו".

"בשם הדם של הילדים שלנו שנשפך במנהרות, שהממשלה, בונה להם מחדש, אני דורשת שהעניין ייחקר עד תום. שלוש שנים וארבעה חודשים אחרי המלחמה לא עושים כלום מהחלטות הקבינט. הוועדה לעניין השבויים לא מתכנסת. אני לצערי יודעת את דו"ח המלחמה הבאה. לא תתחמקו מאחריות", הטיחה גולדין.

"דו"ח מבקר המדינה שכח שני חיילים מצטיינים – הבן שלי הדר גולדין ואורון שאול. כל כך היה חשוב לכם להדגיש עובד זר חלל אבל שני חיילים שבויים לא הזכרתם. האם החלטתם סופית שגורלם נחתם? אם שני חיילים מצטיינים שבויים אצל חמאס המלחמה לא נגמרה", אמרה גולדין.

בשבת האחרונה התייחס מנהיג הזרוע המדינית של חמאס חלאד משעל, למגעים המתנהלים בין ישראל וחמאס בנוגע להעברת הגופות, ואמר כי המו"מ לא ייפתח בלי שישראל תשחרר את 55 המחבלים ששוחררו בעסקת שליט אותם כלאה ישראל בחזרה.

השר איוב קרא התייחס לסרטון ואמר: "להפסיק את ביקורי משפחות המחבלים בעזה בבתי כלא בישראל. להפסיק את הטיפולים הרפואיים של תושבי עזה בישראל. להפסיק לקנות תוצרת חקלאית מעזה. להפסיק את העזרה במתן חשמל לתושבים בעזה. יש גבול  לרשעות של חמאס  והגיע הזמ  להעמיד את חמאס במקומם".